Potřebujete poradit? Volejte Po-Pá 08:00 - 19:00   +420 466 566 060
Inspirace, rady, tipy

4 Nejšpinavější místa ve vašem obydlí

4 Nejšpinavější místa ve vašem obydlí

Skvrny v domě, jako jsou rozlité jídlo na kuchyňských deskách, usazené  mýdlo na bateriích v koupelně nebo hromada špinavého prádla vždy půjdou vidět. Ale co místa, která vypadají čistě, ale ve skutečnosti mohou ohrožovat životy vám i vašim blízkým? Podívejme se tedy hodně zblízka na místnosti, které jsou pro oko uklizené, ale ve skutečnosti jsou plné skrytých nečistot, mikroorganismů a bakterií.

Na prvním místě kuchyně

První místo získává kuchyň, která se řadí mezi nejšpinavější a také nejrušnější místo v domě. Kuchyně má všechny možné předpoklady pro obživu a růst bakterií - teplo, jídlo a vlhkost - jsou snadno dostupné, tudíž se i mikroorganismům, které pouhým okem nezahlédneme, výborně daří. Pokud k tomu všemu přidáte okolní vlivy, jako je syrové maso, ovoce, zelenina a bakterie z peněženek, které mnoho lidí pokládá na kuchyňskou linku při příchodu z nákupu, najdete v kuchyni nespočet škodlivých bakterií, jako je například E. Coli. Tyto bakterie najdeme běžně ve střevech člověka, ale pokud se v našem traktu rozmnoží, dokáží velikým způsobem takzvaně zamávat s tělem.

Oblasti, kde se baterie shromažďují nejvíce:

  • Odpad - dřez
  • Kuchyňská deska
  • Spíž
  • Lednička
  • Kávovary, čajové konvice a kuchyňské náčiní

Koupelna

Po použití koupelny bohužel nějaké bakterie vždy zůstanou. Abyste zajistili minimální výskyt všech koliformních bakterií, často omývejte spínače, kliky u dveří a páky na bateriích. Doporučujeme používat dezinfekční ubrousky, kterými tato problémová místa alespoň obden utřete. Ručníky a předložky u wc i u vany je potřeba každý týden prát v horké vodě či sušit v sušičce. Jestliže nevlastníte sušičku, dbejte na to, aby rohože i osušky řádně vyschnuly. Každý člen rodiny by měl mít dva vlastní ručníky. Jeden na tělo a druhý na obličej. Držáky a kelímky doporučujeme každý týden vyčistit. Při čištění toalety nezapomínejte na kachle kolem. Pokud při splachování nedáváte prkénko dolů, bakterie z wc se dostanou až 1,5 metru od mísy.

Obývací prostory

Přemýšleli jste někdy o tom, kolikrát se kdo dotkne veškerého dálkového ovládání, herních ovladačů, klávesnice, sluchátek a mobilních telefonů? Mají dotyční vždy umyté ruce? Zajisté ne. Nikdo si nepůjde mít ruce, protože chce sáhnout na druhý ovladač. Několik studií upozornilo, že ovladače a klávesnice mnohdy mohou být špinavější než záchodová mísa. Proto doporučujeme každý týden veškeré ovládací prvky vyčistit dezinfekčním ubrouskem, který bude bezpečný pro čištění elektroniky.

Ložnice

I takové nádherné prostředí určené k odpočinku, může obsahovat houby, bakterie a statisíce roztočů. A co je nejhorší? Že se většina z těchto nepřátelským organismům žije přímo ve vaší posteli. Někteří si do svého lůžka přináší jídlo, jíní zase domácí mazlíčky. Pokud se lůžkoviny pravidelně a často neperou, mohou se vyskytovat nečistoty, které mohou způsobit:

  • Podráždění kůže, atopické ekzémy a akné
  • Houbové a bakteriální infekce, jako je ruka - noha a ústa. Onemocnění s velmi zajímavým názvem se stále vyskytuje, ale pouze v ojedinělých případech
  • Alergie a respirační onemocnění

Abyste zabránili růstu bakterií a roztočů, minimálně jednou - maximálně za dva týdny vyměňte ložní prádlo a řádně je vyperte alespoň na 60 stupňů. Stalo se vám, že jste ze skříně vytáhli čisté ložní prádlo, ale stále jste z něj cítili nevábný odér? Je to proto, že v textilních vláknech zůstal tělový olej a jiné nečistoty. Polštáře a matrace by měly obsahovat protialergenní odnímatelné chrániče, jež zabrání v množení prachových roztočů, které se živí šupinami kůže.

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.