🚨🚨🚨Čistíme sklady - velké slevy na veškeré skladové zboží. Neváhejte, akce platí do konce týdne.🚨🚨🚨
Potřebujete poradit? Volejte Po-Pá 08:00 - 12:00   +420 466 566 060
Inspirace, rady, tipy

5 možných faktorů nekvalitního spánku

5 možných faktorů, nekvalitního spánku

Všichni víme, že je spánek velmi důležitý pro naše zdraví, ale někdy je velmi složité si takový kvalitní spánek zajistit. Pokud trpíte problémy s usínáním, zajisté nejste sami. Přibližně 30 milionů lidí má potíže se spánkem. Existuje mnoho příčin, které způsobují nekvalitní spánek. Mezi ně patří stres, pití kávy chvíli před spaním, nebo také samo prostředí, ve kterém usínáte. Ano, čtete správně. Řada faktorů má vliv na to, jak dobře se vám bude v noci spát. Pokud se často v noci budíte a jste si jistí, že vás netíží stres a nepijete kávu alespoň čtyři hodiny před spaním, zkuste několik níže uvedených způsobů, jak na lepší spánek.

V hlavní roli matrace

Na jaké matraci spíte, je opravdu důležité. Je-li matrace stará, proležená, neustále se převalujete a nemůžete najít tu správnou polohu pro usnutí, bude váš spánek nekvalitní po celou noc. Bohužel, může být složité najít matraci, která pro vás bude ideální, zejména kvůli velkému množství možností. Náš eshop Maxi-postele.cz vám usnadní výběr matrace vhodné pro vaše tělo.

Světlo v ložnici

Celková tma je nejlepší pro ničím nerušený spánek, protože světlo, které proniká do vaší ložnice, ovlivňuje v nemalé části produkci melatoninu ve vašem těle. Melatonin je chemická látka, která reguluje spánek a bdění. Zkuste do vaší ložnice přidat závěsy, nebo rolety. Dalším obdobným rušivým elementem může být usínání u zapnuté televize, tabletů a telefonů. Modré světlo, které vyzařuje z této obvyklé elektroniky, může mít obzvláště neblahý vliv na spánek. Snížit tento nežádoucí vliv alespoň částečně pomohou brýle proti modrému světlu.

Teplo v místnosti, nebo naopak zima

Výzkumníci upozorňují na to, že špatná tělesná teplota se pojí se špatnou kvalitou spánku, takže pokud vám bude v noci přílišné teplo, nebo se budete třást zimou, měli byste najít středový bod, kde se vám bude spát nejlépe a bez přerušování. Ideální teplota pro zdraví spánek je 19 - 21 stupňů, ale může se lišit podle potřeb člověka.

Špatné rozložení Feng Shui

Ne, není žádná věda, která by určovala přesnost principů feng shui. Ale pokud jste osoba, která věří v pozitivní tok energie, podle starobylého čínského systému, Feng shui vám může nabídnout specifické pokyny pro umístění nábytku v místnosti, které přispívají klidnějšímu a kvalitnímu spánku.

Špatně zvolená malba na zdi

Určitě jste si všimli při příchodu do místnosti, která byla vymalovaná nějakou barvou, že se vám změnila nálada. Každá barva působí na člověka jinou náladou. Například červená může působit agresivně a naopak barva zelená na vás může působit uklidňujícím dojmem. Jelikož jde o místnost, ve které spíme, měli byste zvolit barvu světlou například žlutou, fialovou nebo zelenou.

Je mnoho faktorů, které vám mohou ovlivnit kvalitu spánku, proto se snažte postupovat podle tohoto jednoduchého manuálu a zajistíte si tak klidný a ničím nerušený spánek.

 

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.