🚨🚨🚨Čistíme sklady - velké slevy na veškeré skladové zboží. Neváhejte, akce platí do konce týdne.🚨🚨🚨
Potřebujete poradit? Volejte Po-Pá 08:00 - 12:00   +420 466 566 060
Inspirace, rady, tipy

Bakterie na vás doma číhají na každém kroku: jsou i tam, kde byste je nečekali!

Bakterie na vás doma číhají na každém kroku: jsou i tam, kde byste je nečekali!

Bakterie rozhodně nepatří mezi věci, kterými bychom se rádi a dobrovolně obklopovali. Přesto jich jsou naše domácnosti plné a bohužel se velmi často objevují i na místech, kde by je čekal jen málokdo z nás. I když si myslíte, že svůj domov máte uklizený jako zlatou klícku, trávíte spoustu času leštěním, drhnutím či mytím a jste přesvědčeni, že bakterie u vás doma nemají šanci, s největší pravděpodobností se pletete. Většina z nás totiž bakterie očekává na takových místech, jako je třeba toaleta. Napadlo vás ale, že se mohou vyskytovat i jinde?!

Pračka jako šikovná schovávačka pro zákeřné bakterie

Vydrhnout koupelnu od podlahy ke stropu a pozornost věnovat především toaletě, vaně a sprchovému koutu je pro většinu lidí samozřejmostí. Co ale taková pračka? I tu čistíte pravidelně? Pokud ne, měli byste začít! Právě zde se všechny ty zákeřné potvůrky velmi rády ukrývají, protože jim svědčí vlhké prostředí. Doporučujeme tedy pračku pravidelně čistit a to tak, že do bubnu nalijete vodu s bělidlem v poměru 20:1 a spustíte krátký prací program.

Postel plná bakterií? S nimi lůžko rozhodně sdílet nechcete!

I když si to možná neuvědomujete, bakterie se v hojném počtu vyskytují i ve vaší posteli. Brrr, je to děsivá představa, viďte? Už jen z pocitu, že své lůžko sdílíte s neviditelnými potvůrkami, vám způsobí přeběhnutí mrazu po zádech. Věřte tomu nebo ne, ale i v posteli byste našli mnoho choroboplodných zárodků, které zde vznikají z pylu, zbytků jídla (pakliže si v posteli tu a tam něco zobnete) i z našeho těla. Navíc pustíte-li do postele i domácího mazlíčka, pak je o další nečistoty a s nimi spojené bakterie rázem postaráno. Prevencí je pravidelné převlékání ložního prádla, čas od času byste měli vyprat i potah matrace.

V kuchyni se to bakteriemi jen hemží

Že se bakterie mohou vyskytovat i v kuchyni vás s největší pravděpodobností nepřekvapí. Možná se ale podivíte nad tím, kde všude na vás tihle drobečkové, které sice okem nevidíte, ale přesto tam jsou, každý den číhají. Řeč může být například o dřezu, jako skvělé místo pro veselé množení však můžeme označit především houbičku na nádobí, ve které se může vyskytovat až 360 nejrůznějších druhů bakterií. Zní to strašně, že? Houbičky byste proto měli pravidelně měnit, nenechávat je ležet ve vodě a po každém použití je řádně vyždímat, aby se v nich bakterie díky vlhkému prostředí nemohly množit.

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.