Potřebujete poradit? Volejte Po-Pá 08:00 - 19:00   +420 466 566 060
Inspirace, rady, tipy

Časté chyby při zařizování obývacího pokoje

Časté chyby při zařizování obývacího pokoje

Obývací pokoj je velmi často označován za středobod domácnosti. Právě zde trávíme nejvíce svého volného času - ať už s rodinou nebo s přáteli. Obývací pokoj je tedy jakousi vizitkou našeho domova, proto bychom jeho zařizování měli věnovat dostatek pozornosti - a právě tady nastává kámen úrazu. Mnoho lidí totiž při zařizování obývacího pokoje chybuje a jejich chyby pak mají negativní dopad na využívání této místnost

Zařizujete obývací pokoj? Tak pozor!

Pokud i vy právě teď stojíte před úkolem zařídit obývací pokoj, ještě než se pustíte do nakupování, vybírání a následného rozmisťování, přečtěte si náš dnešní článek. Seznámíme vás v něm s nejčastějšími chybami při zařizování obývacího pokoje.

Sedačka je sice krásná, ale nepohodlná

Dominantou každého obývacího pokoje je sedací souprava. Při jejím výběru většině z nás záleží především na tom, aby pěkně vypadala a obývací pokoj tak řádně reprezentovala. Velmi často se ale stává, že si domů pořídíme nádhernou sedačku, která skutečným designovým pokladem, ale o jejím pohodlí nemůže být řeč. Někteří designéři totiž zapomínají na to, že sedačka má být především pohodlná, takže se zaměří pouze na její design a veškerý komfort jde úplně stranou.

V pokoji je tma

Vzhledem k tomu, kolik času v obývacím pokoji trávíme, bychom měli myslet na dostatek osvětlení. Mnoho lidí tak ale bohužel nečiní a množství světla v obývacím pokoji podceňují. Následně se diví, že je v pokoji tma. Častou chybou tedy je umístění pouze jednoho centrálního osvětlení, které v obývacím pokoji zkratka nestačí.

Příliš mnoho nábytku

Dalším poměrně častým nešvarem při zařizování obývacího pokoje je velké množství nábytku, které sem umisťujeme. Mnoho z nás má totiž pocit, že v obýváku nutně potřebují prostornou obývací stěnu, obrovskou sedací soupravu, velký konferenční stolek a minimálně ještě dvě křesílka. Ve finále pak obývák působí příliš zahlceně, nemluvě o tom, že v menších obývacích pokojích pak není k hnutí.

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.