🚨🚨🚨Čistíme sklady - velké slevy na veškeré skladové zboží. Neváhejte, akce platí do konce týdne.🚨🚨🚨
Potřebujete poradit? Volejte Po-Pá 08:00 - 12:00   +420 466 566 060
Inspirace, rady, tipy

Domácí kino v obývacím pokoji

Domácí kino v obývacím pokoji


Nebaví vás chodit do kina a při filmu poslouchat návštěvníky kina za sebou, jak komentují každý pohyb hlavního hrdiny? Nebo pokud máte vážně smůlu, dozvíte se závěr filmu již na jeho začátku. Jedinou výhodou kina je ta velká obrazovka, na kterou ovšem musíte hledět pouze z prostřední řady sedadel, jinak si vykloubíte krk či vypoulíte oči. Nelze si tam kdykoliv odskočit, aniž byste přišli o kus děje, nikdo kvůli vám film nezastaví. K jídlu si můžete koupit leda nachos nebo popcorn. Když si budete chtít dát pizzu, budete si muset nechat zajít chuť.


No takže známe klady a zápory návštěvy kina. Občas je to fajn, ale co takhle mít kvalitní obraz a zvuk i v pohodlí domova. K obrazu je nutná dobrá televize. Doporučujeme s ultra HD rozlišením, širokoúhlou s širokým barevným rozhraním. Zvuk je o něco náročnější, ale není to nic neřešitelného.

Dobrá elektronika je základ


Chytrou televizi má dnes doma již skoro každý, ale domácí kino ne. Ovšem jde o investice, které se vyplatí. Lístek do kina dnes stojí necelých dvě stě korun. V případě čtyřčlenné rodiny stojí návštěva jednoho víkendového filmu necelou tisíci korunu. A to už je pěkný zásah do rozpočtu. Zvláště jsou-li takové návštěvy častější. K tomu si připočtěte již zmíněný popcorn a láhev coly a částka šplhá do výšin. Jestliže vás elektronika do obývacího pokoje bude stát kolem stovky tisíc korun, za pár let máte vše zpět.


Každý ví, jak často zatouží něco sledovat. V klasickém televizním programu většinou nic nedávají a tak nezbývá nic jiného, než si pustit něco vlastního. Moderní doba si žádá moderní zábavu. Stolní hry už dnes nikoho neohromí. Ale filmovou novinkou potěšíte nejen sebe, ale i své ratolesti.

 


Pozor na vzdálenost


Při zařizování domácího kina je důležitá nejen kvalitní elektronika, se kterou vám pomohou odborníci v elektro obchodech, ale i v rozmístění nábytku v pokoji. Televizor je vhodné umístit co neblíže k oknu, aby se v něm co nejméně odrážely sluneční paprsky. Pohovku nebo polohovatelní křesla umístěte tak daleko, jako je trojnásobek šířky úhlopříčky obrazovky. Dobré je v místnosti ponechat možnost lokálního osvětlení. Vědci zjistili, že při sledování filmu v úplné tmě velmi ubližujeme svým očím. Malá lampička či jiné tlumené světlo tedy nechte vždy rozsvícené.


Domácí kino je většinou v sestavě 5 reproduktorů. To znamená jeden ve středu pod televizí, dva na jejím boku a zbylé dva za vaší hlavou. Před bedýnky nic nestavte. Zvuk se musí bez překážek roznést po celé místnosti. Jsou dva typy. Samostatně stojící anebo menší, závěsné. Někdo si domácí kino nechá zabudovat. Avšak to pak neumožňuje přestavbu nábytku dle momentálních potřeb a požadavků.


K pohodlnému sledování filmu jako v kině patří nejen kvalitní zvuk a obraz, ale i komfortní sedací souprava. Měla by poskytnout možnost opření hlavy a po dvouhodinovém sezení bychom neměli být v křeči. A to vůbec nemusí znamenat, že musíte běžet do obchodu a utrácet další peníze. Stačí dát nový kabát té stávající. Hlavně pokoj musí být příjemný už i na pohled a měl by nás vybízet k tomu, v něm trávit čas. Jenom tak si sledování filmů s rodinou a přáteli maximálně užijete.

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.