🚨🚨🚨Čistíme sklady - velké slevy na veškeré skladové zboží. Neváhejte, akce platí do konce týdne.🚨🚨🚨
Potřebujete poradit? Volejte Po-Pá 08:00 - 12:00   +420 466 566 060
Inspirace, rady, tipy

I knihy si zaslouží své místo

Už v dávných dobách se knihy těšily velké oblibě. Skrývají v sobě kus pravdy, moudrosti a různorodé příběhy. Možná proto jsou i nadále velmi oblíbené. Jsou častým dárkem k narozeninám, výročím a většinou také vévodí vánočním dárkům.

I knihy si zaslouží své místo

Nejenže krásně voní a listy jim tak prazvláštně šustí a třou se o sebe. Ale jejich obálky jsou krásně barevné a vazby jsou vyhotovené v mnoha formátech. Radost pohledět.

Ebook vs. tištěná kniha

Ano, dnes jsou trendy tzv. ebooky. Ale s tištěnými knihami se nemůžou rovnat. Jediným mínusem je to, že vám po čase, začnou padat na hlavu a utlačovat vás v prostoru. Chytrým řešením je jim dát určitý řád. Jak na to?

Kam je uložit

Řešení je několik. Tím nejjednodušším, zároveň nejnudnějším, je koupit novou knihovnu. Jenže znáte to. Další kus nábytku nikam nedáte. Byt není nafukovací a v domě už máte také všechny stěny obestavené. Co s tím? Zkuste trochu experimentovat a zkusit vymyslet, kam všude by se daly uložit.

Máte nevyužitý prostor pod schody? Zůstalo vám kousek místa mezi kuchyňskou linkou a jídelním stolem? Máte vysoké stropy? Oslovte šikovného truhláře a nechte si knihovnu udělat na míru do vhodného prostoru. Sami uvidíte, kolik nového místa tím vytěžíte pro své oblíbené čtenářské kousky.Porozhlédněte se také v garáži, kůlně a na půdě. Jistě najdete kusy nábytku a věcí, které se dají přetvořit na poličku. Fantazii se meze nekladou.

• Vlastníte dřevěnou paletu? Výborně. Šikovný kutil ji přetvoří na knihovnu raz dva

• Zakopáváte neustále o žebřík na zahradě? Přibijte na něj prkna, sjednoťte barvu a poličky jsou na světě

• Dřevěné bedýnky z nákupu, větve uschlého stromu nebo třeba nevyužité trubky. To všechno skrývá obrovský potenciál, použít je k jinému účelu než byly vytvořeny

• Využijte místa pod pohovkou a postelí a ty méně oblíbené autory uložte do krabic pod ně

• Zatlučte police do řad nebo naopak chaoticky po celé stěně. Regály a otevřené komody využijte nejen pro knihy. Skvěle působí s dalšími dekorativními předměty a s pokojovými rostlinami

Knihy ke čtení

Rozečtené publikace je nejlépe uložit v dosahu. Noční stolek je ideálním místem.
V zahraničí je obvyklé, že knihovny zabírají celou jednu stěnu místnosti. Nábytek je obestavěn a od stropu do země jsou vyskládány řady knih.

Někdy je vítaným počinem, v zájmu zachování dobrých vztahů v rodině,, že sbírku přeberete a tituly, které vás až tolik nezaujaly, necháte putovat dál. Burza, online prodej či sousedský dar. Je jen na vás, jak je vystěhujete ze svého domova.

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.