Potřebujete poradit? Volejte Po-Pá 08:00 - 19:00   +420 466 566 060
Inspirace, rady, tipy

I v malém bytě se dá žít stylově

I v malém bytě se dá žít stylově

Většina okouzlujících domů a bytů, které ve valné většině vídáte na mnohých webových stránkách, jsou obývací pokoj, jídelna, kuchyň a ložnice. Tyto prostory jsou vždy oddělené. Jenže co dělat, když žijete v malém bytě, který je opravdu jen jedna jediná místnost se sporákem a koupelnou na jednom konci?

V tomhle článku se můžete inspirovat stylovými nápady pro jednopokojové byty. Nezapomínejte, že bydlení v jedné místnosti nemusí znamenat odřeknutí stylového bydlení.

 

Jak správně vytvořit prostor pro zábavu

V jednopokojových bytech bude nezbytné zajistit, abyste zřetelně vyhradili místnost pro spaní, odpočinek a zábavu, i když se stále pohybujete v jedné místnosti. Abyste učinili správně, použijte pohovku, postranní stolek nebo konferenční stolek, kterými lehce oddělíte místo pro zábavu. V některých případech to může znamenat ubrání prostoru ložnici, abyste vytvořili větší prostor pro zábavu.

 

I v malém se nemusíte cítit stísněně

Tento krok se zdá být mnohem těžší, než ve skutečnosti je. Abyste se necítili jak v přeplněné krabičce, ujistěte se, že  vaše vybavení slouží k více účelům. Například stůl umístěný u okna se může ztrojnásobit jako místo, kde si vychutnáte své jídlo, kde můžete pohodlně sedět s notebookem, a místo, kde si ráno můžete nanést make-up.

 

Nevzdávejte se vašich oblíbených obrazů

I zde platí, že se nemusíte vzdát vašich oblíbených obrazů, nebo jej v obchodech pouze obdivovat. Větší obrazy budou vypadat skvěle a zkrášlovat prostor nad postelí. Jestliže obdivujete extravaganci a jste kreativní člověk, na jednu zeď podél lůžka nelepte světlou tapetu nebo akvarelovými barvami namalujte geometrické tvary, jež působí jemně a zároveň sofistikovaně. Vždy se držte světlých barev. Maximálně světle šedé, béžové a světle modré. Do obývacího pokoje také můžete přidat světlou poličku, na niž postavíte menší obraz či fotografii.

Bez nočního stolku ani ránu

Ano, i v tak malém bytě můžete mít noční stolek, díky kterému budete mít vždy vše po ruce a ještě k tomu bude velmi neobvyklý a estetický. Pokud jste se nerozhodli pro obraz nad lůžkem, tak místo něj na zeď namontujte polici, která poslouží jako noční stolek, kde můžete uložit svou oblíbenou knihu, telefon nebo sklenici s vodou. Odstraněním podlahového nočního stolku jste zvětšili prostor pro pohyb a třeba i zábavu. Doporučujeme používat lůžka bez zadního i předního čela, které neubere optickému prostoru, ale naopak mu přidá.

 

Rada na závěr

Život ve městě je mnohdy hektický, a proto je velmi důležité, aby váš domov byl příjemný a uklidňující, zejména pokud bydlíte v pronajatém bytě. Dobrý design nemusí stát velké peníze, nebo spoustu  času. V dnešní době lze vlastnit mnoho cenově dostupných dekorací a kusů nábytku za velmi přijatelné ceny. Pomocí vaší kreativity a nápaditosti zajisté dokážete vyrobit nádherné dekorativní prvky, které dokáží zázraky a ještě k tomu oddělíte prostor mezi ložnicí a obývacím pokojem. Například ručně vyrobené taburety ze staré pneumatiky, které kolem dokola oblepíte provazem z juty, můžete použít jako rozdělovač prostoru, místo k sezení i jako odkládací stolek. Snažte se vždy kupovat či vyrábět nábytek, který poslouží více účelům a váš malý byt se nikdy nebude zdát přeplněný.

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.