Prima magazín

Vydáno: Autor: Sandra Franerová

Propojte svůj domov s přírodou. Vneste do něj kámen

Interiér potřebuje občas trochu osvěžit, provětrat. Vnést čerstvý vzduch a novou neokoukanou podobu. Někdy stačí nová květina v květináči většího vzrůstu, která zaplní prázdný prostor v obývacím pokoji, jindy je na řadě výmalba či pořízení nového přehozu na postel.

Občas je zapotřebí, ale zasáhnout trochu razantněji, výrazněji. K tomu vám dopomůže obklad. Dá se použít dřevo anebo ještě lépe kámen. Ten vnáší do interiéru kus přírody a místnost s ním vypadá opravdu božsky.

Investice, která se vyplatí

Použít se dá jak přírodní kámen, tak i umělý. Ten je pochopitelně levnější, a tak je dostupný pro mnoho zájemců. Neztrácí však nic na kráse, a jeho instalace je opravdu snadná.

Obložit můžete např. obývací stěnu za televizí, vstupní chodbu, sprchový kout nebo třeba jako obklad nad kuchyňskou pracovní deskou. Rozhodně zde platí, že méně je více. Nikdy tím neobkládejte celou místnost. Připadala by vám ponurá, temná a chladná, jako je tomu třeba na hradě. Navíc jej nemusíte používat pouze na stěny, ale můžete zvolit kamenný prvek jako je umyvadlo, schodiště, pracovní deska nebo podlaha.

Omezení nemá prakticky žádná, kromě vody. Pokud budete pracovat se sádrovými imitacemi, dejte si pozor na páru a vodu. Mohlo by dojít k poškození. Jestliže však zakoupíte betonové odlitky, nalepit je můžete i právě do koupelny či kuchyně nad sporák a dřez. V případě přírodního kamene tyto starosti odpadají.

I vaší místnosti dodá ráz, kterou potřebuje. Navíc s každým přibývajícím rokem, bude jeho krása větší. Kámen umí stárnout. Zub času mu nijak neškodí, ba naopak. Proto se investice do něj vyplatí. Neokouká se a disponuje kvalitními vlastnostmi, jako jsou tepelné, izolační, mrazuvzdorné, otěruvzdorné apod.

Nepodceňte výběr

Pokud budete vybírat z přírodního kamene, budete stát nad volbou mezi pískovcem, křemencem, břidlicí, žulou, mramorem, čedičem, onyxem a jim podobným. To jsou nejčastější používané materiály.

Každý se vyznačuje něčím jiným a používají se různé způsoby. Je i spousty druhů opracování. Leštěný, matný, broušený, tlučený atd. S tím pravým výběrem vám pomůže kvalifikovaný pracovník obchodu s kameny nebo bytový designér.

S kamenem nešlápnete vedle. Pokud to nepřeženete a budete se držet spíše při zemi, docílíte skvělého výsledku. A proměny si všimne každý člen rodiny a každá návštěva.

 

Náš blog tvoří Sandra. Článek pro Vás napsala Sandra. Jsem obyčejná žena, která si ráda plní sny. Psaní mě vždy bavilo. Už jako malá holka jsem neustále ležela v knihách a tzv. psala do šuplíku. S vytvářením různorodých textů se již nějakou dobu zabývám. V současné chvíli jsem doma s dvěma dětma, dcerkou Lilienkou a synem Kiliankem, a tak je pro mě tento koníček, příjemným zpestřením dne. Ráda se věnuji různorodým tématům, protože obohacují i mě samotnou.

Katalog

Expresní dodání zboží
Doprava zdarma od 500 Kč
Nejnižší ceny
Pravidelné slevy
Záruka až 5 let

© 2013-2021 primazidle.cz