Potřebujete poradit? Volejte Po-Pá 08:00 - 19:00   +420 466 566 060
Inspirace, rady, tipy

Jak na stylový a pohodlný obývací pokoj?

Díváte se na svůj obývací pokoj a říkáte si, že by potřeboval zmodernizovat? Nebo stojíte před volbou, jak zařídit obývák v novém bytě či domě? Dodejte místnosti šmrnc stylovým a zároveň pohodlným vybavením. Jak na takový obývací pokoj, abyste v něm rádi trávili volný čas a aby z něj sálalo teplo domova?

Zamyslete se nad barvami

Barvy udělají s místností hotové divy. Barevné odstíny a tóny mohou vizuálně změnit tvar a velikost místnosti a prosvětlit ji. A nepotřebujete k tomu žádné syté barvy. Obývacímu pokoji sluší nejvíc neutrální tóny: bílá, šedá a béžová.

TIP: Odstíny bílé skvěle ladí s dřevěným nábytkem a doplňky. Rázem získáte stylový a vzdušný obývací pokoj, kde hlavní roli hraje přírodní materiál. Tento styl funguje nejlépe, když jsou všechny prvky v obývacím pokoji v neutrální barvě: od barvy stěn až po dřevěný nábytek.

Sedací soupravy jako středobod obývacího pokoje

V obývacím pokoji se bude vaše rodina dívat na televizi, odpočívat, scházet se a povídat si s návštěvami. Bez nadsázky lze říct, že sedací soupravy jsou stěžejním nábytkem v obývacím pokoji. Rozmyslete si, jestli potřebujete pohovku pouze na sezení, nebo i na občasné přespání či na každodenní spaní.

Houpací křesla: opravdová klasika ve stylovém kabátu

Každý z rodiny chce místo, kam se může uchýlit. Početnější rodiny kupují k sedacím soupravám křesla. Sedací soupravu tak můžete rozšířit o křesla ve stejném designu nebo můžete ozvláštnit interiér moderními houpacími křesly. Nepředstavujte si pod nimi staré dřevěné houpací křeslo vašeho dědečka. V současné době ovládají interiéry stylová houpací křesla v šedé barvě a modernizované verze klasických houpacích křesel.

Další vybavení obývacího pokoje: sedací pytle, taburety a konferenční stolek

1. Sedací vaky

Co dodá obývacímu pokoji hravý vzhled a rozšíří počet sedacích míst? Odpovědí jsou sedací pytle a taburety. Sedací vaky jsou perfektní k relaxaci, protože si je uzpůsobíte do požadovaného tvaru. A věděli jste, že sedací pytle doporučují i lékaři a fyzioterapeuti? Pytle totiž slouží jako ortopedická pomůcka.

2. Taburety

Taburety zase využijete jako další prostor pod nohy, jako odpočívací plochu pro svého domácího mazlíčka nebo jako odkládací prostor. Stejně jako u houpacích křesel, v současnosti jsou hitem šedé taburety. Právě šedá barva vyzdvihne krásu barevných prvků v interiéru.

3. Konferenční stolek

Pokud berete modernizaci obývacího pokoje z gruntu, vyberte konferenční stůl, který bude ve stejné výšce jako sedací souprava a úměrný k její velikosti. Chytrým řešením jsou rozkládací konferenční stolky, kdy z jednoho stolku uděláte tři.

Atmosféru obývacího pokoje dokreslí dekorace a osvětlení

Prázdné stěny nemusí zůstat prázdné. Zkuste je oživit knihovničkou, fototapetou, závěsnými květinami, obrazy s hodinovými ciferníky a zrcadly. Kromě toho obývací pokoj zútulníte, zmodernizujete a zvelebíte:

  • světlou plovoucí podlahou,
  • nástěnnými svítidly,
  • stolními a stojacími lampami,
  • pokojovými rostlinami,
  • malými odkládacími stolky,
  • mini barem,
  • koberečky
  • … a čímkoliv dalším, co vás napadne a co se vám líbí.

Věříme, že jsme vás inspirovali, jak na stylový a pohodlný obývací pokoj. Výhodou je, že v současné době výrobci kladou důraz nejen na vzhled nábytku, ale i na jeho funkčnost a pohodlí.

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.