🚨🚨🚨Čistíme sklady - velké slevy na veškeré skladové zboží. Neváhejte, akce platí do konce týdne.🚨🚨🚨
Potřebujete poradit? Volejte Po-Pá 08:00 - 12:00   +420 466 566 060
Inspirace, rady, tipy

Jak snadno vyčistit připáleniny z hrnce pomocí prostředků, které má každý doma

Jak snadno vyčistit připáleniny z hrnce pomocí prostředků, které má každý doma

Všichni známe tu situaci, kdy při vaření odběhneme k dítěti, nebo se zapovídáme se sousedy, a po chvíli zjistíme, že se z kuchyně line nevábná vůně připáleniny. Pokud máte právě i vy smůlu na tuto situaci, nezoufejte, je mnoho řešení, jak se této nepříjemné připáleniny zbavit.

Vyplachování připáleného hrnce je momentálně to poslední, co byste chtěli dělat na konci dne, a navíc se zdá, že drhnutí hrnce vždy bývá marná a namáhavá snaha. Je možné celý tento proces urychlit a užívat si zbytku večera. Dokonce, i když vlastníte nejvíce připálenou pánev, ze které pomalu opadávají “uhlíky”. Nyní vám prozradíme jednoduchou a účinnou metodu, kterou můžete použít pro odstranění připálenin. A co je nejlepší? Nemusíte kupovat drahé čistící prostředky, postačíte si s tím, co má každý z nás doma ve spíži.

Co budete potřebovat:

• bílý ocet
• jedlá soda
• voda
• oboustranná houbička

Postup:

1.
Napusťte do hrnce nebo pánve trochu vody, tak aby bylo ponořené celé dno. Množství vody se bude lišit podle hloubky nádoby a oblasti připálenin. Připáleniny musí být pokryty vodou, ale zároveň musí zbývat dostatek prostoru pro přidání octu a jedlé sody.

Dále do nádoby přidejte šálek octu, pokud čistíte pánev, přidejte množství octu podle hloubky nádoby.

2.
Dejte pánev nebo hrnec na sporák a přiveďte tekutinu k varu. Nebude trvat dlouho a začnete pozorovat rozdíl ve vzhledu připáleniny.

3.
Odejměte hrnec ze sporáku a vypněte jej. Poté do tekutiny přidejte 2 - 3 polévkové lžíce sody. Nyní už nepokládejte hrnec na rozpálený sporák, ale pouze přisypte sodu a nechejte 5 - 10 minut působit.

4.
Nyní můžete hrnec či pánev očistit hrubou stranou houbičky. Pokud byl hrnec velmi připálený, může se stát, že jej budete muset drhnout minimálně 30 vteřin, ale připálenina se pustí z nádobí poměrně snadno.

5.
Poslední krok a tím bude utření hrnce, užívání si ušetřeného času, uvaření vaší oblíbené odpolední kávy, nebo večerního čaje a zasloužený odpočinek na vaší oblíbené pohovce s „nohami na stole“.

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.