🚨🚨🚨Čistíme sklady - velké slevy na veškeré skladové zboží. Neváhejte, akce platí do konce týdne.🚨🚨🚨
Potřebujete poradit? Volejte Po-Pá 08:00 - 12:00   +420 466 566 060
Inspirace, rady, tipy

Jak vybrat kancelářskou židli

Práce v kanceláři obvykle zahrnuje trávení hodně času sezením na židli, což je poloha, která zatěžuje páteř. Jakou kancelářskou židli a další kancelářský nábytek tedy vybrat, aby se nám sedělo co nejpohodlněji a naše záda nedostávala zabrat a jak správně na židli sedět?

Židle a křesla

Základním prvkem by mělo být, aby židle byla ergonomická. Co by taková židle měla splňovat? Polohování. Výška sedáku kancelářského křesla by měla být snadno nastavitelná. To uživateli umožňuje mít nohy rovně na podlaze, stehna ve vodorovné poloze a paže v rovině s výškou stolu. Dále by sedadlo mělo mít správnou hloubku a šířku. Hloubka musí být taková, aby opěradlo obkreslovalo celá záda. To, jak by měl člověk správně sedět můžete prozkoumat v následujícím obrázku.

Nezapomínejme na děti. Ty také tráví sezením u stolu ve svém pokojíčku hodně času a při psaní úkolů se potřebují cítit pohodlně. Děti si nejsou vědomy své polohy při sezení, a tak je na rodičích, aby toto korigovali a pořídili jim ergonomické dětské židle.

 

 

nosnost

materiál

výška sedu

šířka sedáku

hloubka sedáku

mechanika

opěrka

područky

materiál kříže

kolečka

nastavení výšky sedu

nastavení hloubky sedu

nastavení tuhosti sklonuklonu

Kancelářské křeslo ADK Soft

150 kg

ocel, eko kůže

49 - 57 cm

50 cm

45 cm

houpací

ano

ano

kovový

pogumovaná

ano

ne

ano

Kancelářské křeslo ADK Elpo

120 kg

ocel, látka, síťovina

47-57 cm

48 cm

57 cm

základní

ano

ano

kovový

plastová

ano

ano

ano

Kancelářské křeslo DESMOND

130 kg

eko kůže

48-55 cm

47 cm

52 cm

houpací

ano

ano

plastový

pogumovaná

ano

ne

ano

Kancelářská židle ADK Edge

120 kg

plast, eko kůže

45 - 50 cm

49 cm

51 cm

základní

ne

ano

plastový

plastová

ano

ne

ano

Kancelářské židle ADK Fine

120 kg

ocel, eko kůže

45-55 cm

49 cm

47 cm

základní

ano

ano

kovový

pogumovaná

ano

ne

ano

Kancelářská židle Sydney

120 kg

ocel, síťovina, eko kůže membránová látka

45-55 cm

47,5 cm

46 cm

houpací

ano

ano

kovový

pogumovaná

ano

ne

ano

Bederní opěrka

Podpěra dolní části zad je u ergonomické židle velmi důležitá. Bederní páteř je zakřivená dovnitř a dlouhé sezení bez opory pro toto zakřivení vede k hrbení a namáhá struktury v dolní části páteře. Židli s bederní opěrkou byste rozhodně měli mít, pokud trávíte dlouhé hodiny vsedě. Pomůže vám předejít dlouhodobým zdravotním problémům a uleví vašim zádům. Nejlepší volbou je židle s nastavitelnou bederní opěrkou, kterou si budete moci přizpůsobit vám na míru.

Zádová opěrka

Pro mnoho lidí může sezení bez odpovídající opěrky zad znamenat velkou zátěž pro celá záda. Vsedě jsou záda zatěžována více než ve stoje, proto by pro každého mělo být prioritou mít židli se správnou zádovou opěrkou. Pokud je opěradlo oddělené od sedadla, mělo by být výškově a úhlově nastavitelné. Zádová opěrka by měla být schopna podepřít přirozené zakřivení páteře, přičemž zvláštní pozornost by měla být opět věnována správné podpoře beder. Při sezení na židli nevhodného tvaru a velikosti se tělo předsunuje dopředu nebo se záda propadají a neopírají se o opěrku, proto je při výběru židle nejdůležitější hlavně to, aby židle byla vhodná pro vaši postavu.

Pokud židle nedisponuje nastavitelnou výškou zádové opěrky, měla by být dobře tvarovaná a umožňovat nastavitelnou polohu v rámci sklonu opěrky.

Materiál sedáku a opěradla

Mnohé židle jsou nepohodlné nebo se rychle rozbijí, protože mají nekvalitní díly, pěnu nebo materiál sedáku a opěradla. Ten by měl být dostatečně polstrovaný a takový, aby se na něm pohodlně sedělo delší dobu. Nejčastěji se můžeme setkat s tkaninou, síťovinou nebo (umělou) kůží. Tkanina je známá svou odolností a dobře zvládá každodenní používání. Je teplejší než kůže, a proto je ideální pro chladnější prostředí. Síťovina je vysoce prodyšná a umožňuje snadnou cirkulaci vzduchu. Židle potažené kůží jsou zase odolnější vůči skvrnám a čistí se snadněji než látkové modely. Kůže navíc svým charakteristickým vzhledem a vůní dodává pocit kvality a luxusu.

Stůl

V posledních letech prudce vzrostla obliba ergonomických kancelářských stolů. Lidé si začali uvědomovat výhody stojících stolů. V době, kdy spousta lidí pracuje v kanceláři u počítače je vhodný stůl stejně tak důležitý, jako židle. Nedostatek pohybu způsobuje zvýšení obezity a krevního tlaku a nastavitelný stůl, díky kterému si můžete při práci na chvíli stoupnout a poté zase k němu zasednout, je ideálním typem, pokud těmto problémům chcete předejít.

 

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.