⚠️⚠️⚠️ Totální výprodej likvidace skladu - slevu až 50% v celém eshopu. Neváhejte akce je platná po omezenou dobu. ⚠️⚠️⚠️
Potřebujete poradit? Volejte Po-Pá 08:00 - 19:00   +420 466 566 060
Inspirace, rady, tipy

Jak vyčistit kancelářskou židli

Jak lze čistit kancelářskou židli? Přečtěte si článek o třech nejpoužívanějších a nejoblíbenějších materiálech pro kancelářskou židli a o jejich nejlepších způsobech čištění.

Myslíme si, že drtivá většina lidí bere svou kancelářskou židli jako samozřejmost. Tedy do chvíle, než se s židlí něco stane. Přiznejte si, kdy jste naposledy věnovali čas své kancelářské židli a pořádně jste ji vydrhli? Myslete na to, že při každodenním používání se kancelářské židle stávají perfektní a vydatnou živnou půdou pro mnoho bakterií, nečistot a prachu. Navíc, abyste zvýšili životnost takové židle, měli byste se o ni čas od času starat.

Jak vyčistit židli ze síťoviny

Začneme nejoblíbenější a nejlépe čistitelnou židlí ze síťoviny.

  • Jako první byste sedadlo i opěradlo měli řádně vysát.
  • Za druhé byste měli celou židli pomocí teplé vody, jemného mycího prostředku a žínky umýt.
  • Pokud máte na síťovině flek, který nejde pouhým umytím odstranit, budete muset sáhnout po něčem silnějším. Doporučujeme použít univerzální a jemné čističe ve spreji, které jsou vhodné i na textili, koberce a právě síťovinu. Takové čističe pouze našplícháte na skvrnu a opláchnete. Nepoužívejte žádné čistící prostředky na bázi sava, abyste nepoškodili síťovinu. Po vyčištění dbejte na pořádné opláchnutí skvrny a následného klidně i několika hodinového vyschnutí, ať se vám díky vlhkosti nemnoží nežádoucí bakterie.

Kožená kancelářská židle

Druhá oblíbená kancelářská židle z kůže se řadí mezi velmi pohodlné, elegantní a profesionální židle. Když investujete nemalé peníze do takové kancelářské židle, zajisté chcete, aby židle vydržela a hlavně aby zůstala stále krásná. Jak to udělat? Především šetrně!
Než začnete čistit, prohlédněte si štítek či informace u produktu na eshopu, jaký typ kůže máte. Níže najdete několik způsobů, jak vzhled kožené židle udržíte dlouhou dobu jako nový:

  • Židli alespoň každý týden vysávejte. K vysávání doporučujeme použít nástavec s jemným kartáčem, který nepoškrábe kůži a také se ujistěte, že výkon sání jste dali na nižší stupeň, abyste nepotrhali materiál.
  • Jednou týdně byste měli pro zvýšení životnosti a krásného vzhledu židle, celé čalounění otřít jemným a navlhčeným hadříkem.
  • Jestliže máte na židli nějaké zaschlé fleky a přesně nevíte jaký druh kůže na židli máte, snažte se jej vyčistit velmi šetrným způsobem. Smíchejte několik kapek mýdla či jaru s přibližně litrem destilované vody. Na čištění použijte jemný hadřík, který nepouští vlákna. Po vyčištění doporučujeme celou židli utřít suchým hadříkem. Jako poslední krok doporučujeme celé čalounění ošetřit olejovou emulzí, která zanechá kůži pružnou, tudíž nebude praskat.

Čalouněná kancelářská židle

Tato kancelářská židle potažená látkou je třetí nejoblíbenější židle, díky své cenové dostupnosti. Čalounění má však tendenci přitahovat nečistoty, jako je rozlitá káva, omáčka z oběda a jiné.

  • Ze všeho nejdříve čalouněné křeslo poctivě vysajte, abyste odstranili velkou část prachu a drobků.
  • Pokud máte na židli mastnou skvrnu, můžete použít čističe ve preji, které běžně koupíte v drogerii, ale než se vrhnete na nákup takového produktu, vyzkoušejte nejdříve obyčejný jar. Smíchejte jar s vodou a utírejte skvrnu. Ale pozor! Nestírejte skvrnu směrem ven, ale naopak. Snažte se skvrnu čistit od okraje ke středu po celé šíři. Tímto způsobem zabráníte rozšíření skvrny. Poté si vezměte jemnou houbičku a kbelík s teplou vodou. Pomocí houbičky vytírejte veškerý jar z čalounění opět od okraje ke středu. Nezapomínejte průběžně houbičku proplachovat v čisté vodě.
  • Až budete mít hotovo, pomocí bílého papírového ubrousku skvrnu vysušte. Nepřetírejte a nedrhněte, pouze na mokrou skvrnu tlačte a ona se vám po chvíli vsákne do ubrousku.
  • Je vaše skvrna odolná tak, že ani jarem a teplou vodou nejde vyčistit? Potom tedy nezbývá nic jiného, než koupit v drogerii univerzální čistící prostředek na čalounění.

Nezapomínejte se o vaši kancelářskou židli starat, protože jedině tak bude vypadat krásně a díky vaší péči vám židle vydrží dlouho.

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.