🚨🚨🚨Čistíme sklady - velké slevy na veškeré skladové zboží. Neváhejte, akce platí do konce týdne.🚨🚨🚨
Potřebujete poradit? Volejte Po-Pá 08:00 - 12:00   +420 466 566 060
Inspirace, rady, tipy

Jak zařídit pokoj pro hosty?

Jak zařídit pokoj pro hosty, aby se návštěva cítila jako doma?

Chcete, aby se návštěva u vás cítila jako doma? Nabídněte jí kromě své prima společnosti přespání v útulném pokoji. Bez výčitek si všichni dejte sklenku dobrého vína a povídejte si do pozdních nočních hodin. Jak zařídit pokoj nebo koutek v bytě, aby si hosté odpočinuli a nic jim nechybělo? Přinášíme vám extra tipy!

pokoj-pro-hosty

Vyčleňte koutek v bytě nebo rovnou celou místnost

Jako první vás napadne, kam hosty uložíte na noc. Máte pro ně vyčlenit místnost nebo stačí upravit obývací pokoj na občasné přespání?

1. Komfortní pokoj pro hosty

Pokud vám to místo dovolí, zařiďte pokoj pro hosty, ve kterém budou mít hosté veškeré pohodlí a soukromí. Co si budeme říkat – v jiném prostředí se špatně usíná, ale v útulném pokoji usnou raz dva.

2. Relaxační koutek s přespáním

Nemůžete vyčlenit celou místnost? Vytvořte s trochou kreativity relaxační koutek s přespáním – třeba v pracovně, knihovně nebo druhé ložnici, kde odpočíváte od zbytku rodiny.

3. Spaní v obýváku na rozkládací pohovce

V malém bytě musíte hledat náhradní řešení. Pořiďte do obýváku rozkládací pohovku s úložným prostorem, do kterého uschováte záložní peřiny, polštáře a čisté povlečení. Po rozložení pohovku přeměníte na komfortní postel pro dva.

Dilema: postel nebo pohovku?

Záleží na vás, jestli místnost opatříte jednolůžkem, manželskou postelí nebo obývací pohovkou. Všechny tři varianty jsou trefou do černého, když koupíte kvalitní kus.

Co si ale budeme říkat – hosté nejvíc ocení postel. Pohodlnou postel případně nahraďte jednoduchou pohovkou s odpočinkovým lůžkem. Barvy zvolte neutrální: šedá pohovka se hodí do jakéhokoliv pokoje a modrá pohovka do pánské „trucovny“. Pohovku můžete umístit i do pokoje s postelí a nabídnout návštěvě další prostor k relaxaci.

pro hosty, který potěší každou generaci

Jistě souhlasíte s tím, že si hosté chtějí někam složit osobní věci. Postavte do místnosti úzkou skříň, komodu se zásuvkami a drobný nábytek s odkládacími plochami. Hosté také potřebují místo pro odložení zavazadel, například odkládací stolek, truhlu nebo otoman.

Každé návštěvě přijde vhod, když může v pokoji relaxovat. Pokud u vás přespávají rodiče, překvapte je houpacím křeslem, ve kterém si mohou číst, odpočívat nebo sledovat televizi. Čekáte návštěvu s dětmi? Získejte si dětské hosty sedacími pytli, které vybízí ke sladkému lenošení.

Zútulněte pokoj a překvapte hosty

Přichystejte pro hosty překvapení a potěšte je drobnými pozornostmi. Zútulněte pokoj chlupatým kobercem, polštářky, dekorací, obrázky, svíčkami, knihami, zrcadlem a květinami. Atmosféru dolaďte bytovým textilem v neutrálních barvách a rozzařte ho stropním svítidlem nebo originálním obrazem. Děti budou mít radost z deskových her, puzzle, sladkého občerstvení a ovoce. Dospělí ocení kávovar a rychlovarnou konvici s čajovým setem.

Důležitá je také volba barev na stěnu, protože ne každá barva je vhodná pro spánek. Podívejte se na interaktivní obrázek níže, který vám napoví, jaká barva je vhodná a proč.

Ať už máte velký dům či malý byt, vždy se snažte o to, aby se hosté dobře vyspali a odjížděli spokojení.

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.