🚨🚨🚨Čistíme sklady - velké slevy na veškeré skladové zboží. Neváhejte, akce platí do konce týdne.🚨🚨🚨
Potřebujete poradit? Volejte Po-Pá 08:00 - 12:00   +420 466 566 060
Inspirace, rady, tipy

Jednoduché triky k oživení staré kuchyně

Jednoduché triky k oživení staré kuchyně

Zub času nahlodal už i vaši pýchu a radost? Bohužel, vše jednou sejde a změní svůj vzhled. Tak to prostě je a je třeba se s tím buď smířit anebo poprat. Není nic ošklivého na starých úchytkách a kachličkách nad linkou. Každý má svůj jedinečný styl a vkus. Není dvou stejných lidí, kterým by se do puntíku líbilo to stejné. A to je třeba respektovat. Ale aby život plynul dál, proudila pozitivní energie celým domovem a vy měli radost vepsanou ve tváři už od rána, je fajn čas od času udělat nějakou výraznou změnu. Uvidíte, že jen nová výmalba, nové květináče na okně či úložný prostor na kuchařky promění vaši svatyni k nepoznání. I v podstatě takové malé triky dokážou velké věci.

Není třeba utratit mnoho peněz na renovaci. Stačí koupit a sehnat pár věcí a za jeden den vyčarujete nový pokoj.

Barva dělá divy

Odborníci tvrdí, že výmalba stěn by se měla obnovovat minimálně co pět let. V kuchyni co dva roky. Je to z důvodu usazování špíny, prachu a mastnoty. Koberec vysajete, textil vyperete, konferenční stůl otřete a okna umyjete, ale stěnu těžko. Je proto důležité ji čas od času dodat novou vrstvu. Nový barevný odstín vybírejte srdcem i rozumem.

Pokud se vám modrá nelíbí, ale sousedka ji má, tak ji nechte v regálu obchodu a poohlédněte se po takové, která se vám zamlouvá. Zároveň vezměte v potaz, zda je vaše kuchyně dobře osvětlena denním světlem anebo je spíše tmavší. Pokud s osvětlením nemáte potíže, lze šáhnout i na tmavší odstíny. Pokud už ve dvanáct odpoledne rozsvěcujete stropní lustr a zářivky nad linkou, volte spíše světlé barvy, které budou odrážet i tu trochu světla co máte, a tak jej rozprostřou do prostoru. Místnost tak bude působit větší a jasnější.

Nové dvířka

Tak tady je více možností. Zde je opravdu nutné přesně určit, jaký máte rozpočet. Nová dvířka spolknout více peněz než renovace stávajících.

Co nám říká praxe? Čím jednodušší tím lepší a nadčasové. Tzn., že je výhodnější volit rovné plochy dvířek bez vyřezávání a různých zářezů a lišt. Jsou snadnější na údržbu a trendy již dvacet let. Vyhrát si můžete s úchytkami. Retro, moderní nebo bezúchytkové otevírání. Vše je možné.

Vržou vám panty? Namažte je nebo kupte nové. Ve specializovaném obchodě vám odborně poradí. Na trhu jsou samouzavírací, s tlumičem nebo klasické. Tady se řiďte tím, jak často v kuchyni vaříte a kolik času v ní trávíte.

Linka, obklad, baterie

To jsou již nákladnější věci, ale v určitých renovacích se vyplatí. Oprýskaná, pořezaná linka se zažranou špínou nikoho neohromí. Otlučené kachličky, někde už i vypadané, taky ne. A baterie, u které není přes vodní kámen poznat, o jakou barvu se jedná … no škoda mluvit. Vše se dá nahradit a udělat lépe.

Pokud jste dosavad měli členěné obložení, zkuste jednolitou plochu, např. sklo nebo vytáhnout linku až na stěnu. Baterie stojí pár stovek korun. Tak honem do obchodu pro novou nebo pro kvalitní čisticí prostředek.

Kupte nový kus nábytku

Napadlo vás někdy, že vaší kuchyni by slušel nový jídelní stůl nebo aspoň nové židle kolem starého? Dnes je trend i obestavět kolem stolu různé styly židlí. Můžete se inspirovat.

Nová komoda k uložení věcí jako jsou utěrky, příbory či kuchařky také přitáhnout oči všech přítomných. Nejen, že získáte úložný prostor, ale vše bude uspořádáno na jednom místě a jinde zase místo získáte.

Co lze také udělat?

Nový textil slaďte v celé místnosti. Záclony, kuchyňské chňapky, zástěra, podsedky a utěrky v jednom designu působí svěže a uceleně. Látku koupíte v metráži, a když narazíte na akci, tak to budete mít opravdu za málo. Vlastníte-li šicí stroj, ušijte si vše sami. Ve druhém případě sežeňte šikovnou švadlenu.

Nové květináče vytvořené ze starých hrnců a hrnečků oživí každý parapet a sluší všem květinám. A kořenky postavte na novou polici.

Nečekejte na zítřek, plánujte už dnes.

 

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.