⚠️⚠️⚠️ Totální výprodej likvidace skladu - slevu až 50% v celém eshopu. Neváhejte akce je platná po omezenou dobu. ⚠️⚠️⚠️
Potřebujete poradit? Volejte Po-Pá 08:00 - 19:00   +420 466 566 060
Inspirace, rady, tipy

Kontrolu a přípravu radiátorů na topnou sezonu nepodceňujte

Kontrolu a přípravu radiátorů na topnou sezonu nepodceňujte

I když se nám počasí v posledních dnech ukazuje ze své hřejivější stránky a my si i v polovině října můžeme užívat příjemné babí léto, nemůže být pochyb o tom, že topná sezona je definitivně zahájena. Přes den je sice teplo, protože sluneční paprsky ještě neztratily všechnu svoji sílu, ale večer už si většina z nás své domovy prohřeje s pomocí elektrického topení, krbových kamínek nebo kotle s výměníkem. Ať už doma topíte jakýmkoli způsobem, neměli byste zapomínat na kontrolu radiátorů, což je činnost, která je potřeba udělat na začátku každé topné sezony.

Proč je důležité kontrolovat radiátory?

Zkontrolovat stav radiátorů po letních měsících je určitě na místě, protože v nich mohou zůstávat vzduchové bubliny, které způsobí, že vám radiátor nebude topit na 100 %. Může se stát, že některá jeho část zůstane vlažná a vám se pak nepodaří danou místnost tolik vyhřát, ačkoli budete přikládat jako o život nebo kohoutek otočíte na plný výkon. Zbytečně tak budete topit více, nežli je skutečně potřeba, což se logicky odrazí na nákladech.

Postup odvzdušnění radiátorů

Odvzdušnění radiátorů není kdovíjak složitá činnost, kterou byste neměli zvládnout. Mějte po ruce kbelík nebo nějakou nádobu, do které zachytíte vodu, hodit se vám bude i hadr, pokud by voda náhodou cákla někam, kam neměla. Otočením odvzdušňovacího ventilu, který se nachází na straně radiátorů, vypustíte vzduch z topných těles - stačí otočit cca do půlky, okamžitě uslyšíte syčení vzduchu, který zde nemá co dělat. Jakmile přestane vzduch syčet a z ventilu začne kapat voda, můžete ventil uzavřít. Máte hotovo.

Kontrola pohledem

Kontrola radiátorů by měla proběhnout i pohledem, kterým zjistíte, jestli náhodou někde nezačíná rezavět - pokud ano, je na místě jej znovu natřít, aby postupem času nedošlo k ještě rozsáhlejší korozi a následnému proděravění. Pozornost věnujte i tomu, zda-li radiátor někde nekape, i takovou závadu je potřeba hned odstranit.

Uniknout by vám neměla ani kontrola funkčnosti topných těles elektrických radiátorů, které zajisté v chladnějších dnech také plně využijete.

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.