🚨🚨🚨Čistíme sklady - velké slevy na veškeré skladové zboží. Neváhejte, akce platí do konce týdne.🚨🚨🚨
Potřebujete poradit? Volejte Po-Pá 08:00 - 12:00   +420 466 566 060
Inspirace, rady, tipy

Máte doma batole? Přizpůsobte svou domácnost malému objeviteli!

Máte doma batole? Přizpůsobte svou domácnost malému objeviteli!

Mít malé dítě je bezesporu radost, zároveň však ohromná starost a zodpovědnost. Každý rodič chce pro své dítě jen to nejlepší. I když si mnohdy myslíme, že je naše domácnost pro tak malé dítě naprosto bezpečná, opak může být pravdou. Na malé objevitele, kteří v tomto věku pokouší svou zvídavost, může v domácnosti číhat nejedna nástraha.

Jak domácnost přizpůsobit dítěti?

Pokud máte malé dítě, pak je určitě i vaším cílem zajistit mu doma nejen útulné a příjemné, ale především bezpečné a bezstarostné zázemí. Proto pro vás máme několik tipů, jak přizpůsobit domácnost nejmladšímu členovi, který má v těchto letech nesmírnou chuť objevovat svět okolo sebe a všímat si věcí, které pro něho třeba nejsou vůbec vhodné. A už vůbec ne bezpečné.

Zábrana na schodiště

Kdo má děti, ten nám dá jistě za pravdu, že schodiště je pro ně obrovskou výzvou. Děti zkrátka chtějí zjistit, co se skrývá na jejich vrcholku - v opačném případě je zase láká využít schody jako skluzavku. Proto by vám doma na schodišti určitě neměly chybět zábrany, které zajistí, že ratolest nepoleze tam, kam nemá a předejdete tak možnému pádu, který by v tom nejhorším případě mohl skončit velmi nebezpečně.

Okenní pojistky

Pro každého rodiče je jeho dítě to nejšikovnější. Občas ale máme pocit, že jsou věci, které naše děti nedokážou - jako třeba vylézt na okenní parapet. Možná byste se divili, jak dokážou být dítka vynalézavá a vyšplhat na parapet je pro ně nesmírné dobrodružství. Proto myslete o krok napřed a do oken nainstalujte pojistky.

Kryty do zásuvek

Zásuvky představují pro malé děti velké nebezpečí. Stačí chvíle nepozornosti a ostrý předmět, který dítě v rámci zábavy strčí do zásuvky a neštěstí je okamžitě na světě. Kryty do zásuvek, které ratolesti nemají šanci bez speciálního klíče vyndat, by proto v domácnosti, kde žije malé dítě, mělo být naprostou samozřejmostí.

Ochrana před zabouchnutím dveří

Nebezpečí představují i dveře, které se mohou třeba průvanem nebo i dětskou šikovností zabouchnout. Pokud máte tu možnost, vyměňte klasické dveře za posuvné dveře, které jsou přeci jen o něco praktičtější a navíc v domácnosti nezabírají tolik místa.

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.