Potřebujete poradit? Volejte Po-Pá 08:00 - 19:00   +420 466 566 060
Inspirace, rady, tipy

Máte doma shaggy koberce? Víme, jak je efektivně vyčistíte

Máte doma shaggy koberce? Víme, jak je efektivně vyčistíte

Shaggy koberce zažívají v posledních letech obrovský boom. Vídat je můžeme ve stále větším počtu domácností, kde si hravě nachází své čestné místo a kde si je majitelé nemohou vynachválit.

Shaggy koberce jsou typické svým delším vlasem dosahujícím délky až 5 cm, který se pevně pojí k podložce. Typickým jevem je pak chaotické uspořádání jednotlivých vlasů, které nesměřují jedním směrem, ale naopak to na pohled vypadá, že si každý vlásek dělá, co chce. A právě tím jsou shaggy koberce tak výjimečné.

Zajímavý design, ale náročná údržba

Shaggy koberce vypadají na pohled opravdu zajímavě a rozhodně o nich nelze říci, že by nebyly originální. Zároveň musíme vyzdvihnout skutečnost, že jsou opravdu příjemné na dotek, takže se není čemu divit, že se stále více objevují nejen v obývacích pokojích, ale že si jimi lidé zdobí i ložnice nebo je umisťují do pokoje dospívajících ratolestí. Krásný design a fakt, že se jich budete chtít neustále dotýkat, je bohužel kompenzovaný větší náročností, jež budete muset vynaložit při jejich údržbě. Dlouhé vlasy, jež shaggy koberce charakterizují, se bohužel těžce udržují pořád krásně čisté.

Jak shaggy koberce čistit a dosáhnout nejlepšího výsledku?

V tomto případě si dovolíme apelovat především na pravidelnost. V ideálním případě byste koberce s vysokým vlasem měli vysávat 2x do týdne suchým vysáváním, pakliže to bude potřeba, sáhněte po vysavači klidně i častěji – budete mít lepší pocit, že doma nemáte nepořádek a nemusíte se brodit špínou a drobečky. Doporučujeme pořídit si vysavač se silným sacím výkonem, který dostane z dlouhých vlasů i ty nejmenší smítka a nečistoty. Naopak nedoporučujeme používat rotační kartáč, který by mohl vytrhat jednotlivá vlákna a koberec tak poškodit.

Čas od času vsaďte na mokré čištění

Pravidelné suché vysávání je sice v pořádku, nicméně čas od času musíte shaggy koberce vyčistit i za pomoci mokrého čištění – tzv. extrakční čištění mokrou cestou, které doporučujeme provádět minimálně 1x do roka. V případě mokrého čištění věnujte dostatek času tomu, abyste z koberce vysáli veškerou přebytečnou vlhkost. Chcete-li dosáhnout opravdu prvotřídního výsledku, svěřte shaggy koberce do rukou odborníků, kteří jim dopřejí profesionální péči.

 

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.