⚠️⚠️⚠️ Totální výprodej likvidace skladu - slevu až 50% v celém eshopu. Neváhejte akce je platná po omezenou dobu. ⚠️⚠️⚠️
Potřebujete poradit? Volejte Po-Pá 08:00 - 19:00   +420 466 566 060
Inspirace, rady, tipy

Moderní prvek interiéru – pohledový beton

Moderní prvek interiéru – pohledový beton

Plánujete a vymýšlíte svůj nový interiér a uvažujete nad tím jak jej odlišit od ostatních? Okoukal se vám stejný vzhled vašeho domova a vy uvažujete nad tím, jak jej vylepšit. Máme tip, který mohou použít všechny věkové generace. Je fakt, že ta stávající jej asi miluje více, ale ani některé starší ročníky jím nepohrdnout. Především minimalisticky a technicky zaměřené osoby. Kachliček a klasické výmalby už bylo dost. Zkuste si do domova přinést pohledový beton. V kombinaci s kamenem bude váš domov naprostá špička moderního designu.

Krásný beton – pohledový beton

Je toto spojení slov překvapující? Spousta lidí si neumí představit, že by něco jako uměle vyrobený kus mohl představovat vrchol designérského žebříčku. Ale je tomu tak. Ceněna je hlavně barevná stálost, vysoká pevnost a odolnost, možnost originality a individuality v řešení. Navíc jde o povrchy bez spáry a to ocení nejedna hospodyňka. Respektive každý, kdo už někdy drhnul spáry mezi dlaždicemi zubním kartáčkem.

Pohledový beton lze použít takřka kamkoliv. Na podlahy, stěny, stropy, ale i jako kusy nábytku, umyvadla, kuchyňské linky a místo obkladu v koupelně. Jeho využití nezná hranic. Krása i tak jindy chladného betonu je nebývalá. Když se doplní správnými jinými materiály a texturami vznikne opravdu něco nebývalého a okázalého.

Je beton pouze hladká hmota?

Beton se může různě probarvovat, strukturovat, vyplní všechny škvíry a praskliny, tak je dobrý i na různé renovace. Nemá žádná omezení, co se týká tvarů či míst použití. Snese teplo, vlhko, namáhání a každodenní použití. Jde sice o dražší položku v případě úpravy povrchů, ale určitě stojí za to. Snadná údržba a skoro nulová péče je příjemnou odměnou. A za dalších dvacet budou betonové prvky stále v kurzu. Interiér tedy bude stárnout spolu s vámi.

Tento materiál se dá různě upravovat. Lze jej brousit, leštit, vymývat, hladit či škrábat. Může být lesklý, matný, hrubý či hladký atd. Konečný výsledek je výsledkem diskusí, představy a názoru investora a projektanta. K tomu jsou zapotřebí různé specifické postupy a technologie výroby. Lze vše vytvořit, vylít až na místě anebo připravit prefabrikáty. Záleží na daném výrobku, zakázce.

Vzorovaný vzhled se provádí jednoduše. Do betonové směsi se obtiskne motiv. A beton tak může naráz vypadat, jako kamenná podlaha či dřevěné obložení. Zvolit můžete stejný dekor, jako už máte u jídelního stolu a pod komodou na chodbě.

Do prvku jako je třeba sloup, barový pult či kuchyňská linka lze zanést vzorek. Užívají se k tomu určená ocelová a pěnová hladítka. Můžete jimi škrábat a ťukat nebo naopak hladit a válečkovat. Vždy je však nutné tyto skutečnosti uvést až před samotnou výrobou betonu, aby byl použit správný typ na danou oblast, věc.

Neotálejte, můžete pak litovat

Dále je třeba myslet na to, že beton je materiál, který se nějakým způsobem chová. Musí mít vyrobeno kvalitní bednění, aby nedošlo třeba k nasáknutí vlhkosti a následnému prasknutí, pak je dobré jej objednat u jedné firmy a pracovat s ním okamžitě, když je k dispozici. Chyb se můžete dopustit spousty. Pokud však dodržíte pokyny výrobce, bude vše v pořádku.

 

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.