Prima magazín

Vydáno: Autor: Nikol Blahová

(Ne)obyčejné mýdlo - k čemu ho doma můžete využít?

I když v současné době stále více lidí dává přednost tekuté formě mýdla, neměli bychom zapomínat ani na ta původní neboli tuhá mýdla. Ta se totiž v domácnosti dají poměrně šikovně využít. Jak a k čemu? To vám prozradíme v následujících řádcích!
Mýdlo slouží k mytí, ale i k...

...osvěžení skříní

Určitě se shodneme na tom, že je velice příjemné obléknout si na sebe krásně voňavé oblečení. Vůni našim oděvům dodá nejen prací prášek nebo aviváž, ale i kostka tuhého mýdla, kterou schováte do své šatní skříně nebo do zásuvek.

...ochraně zrcadel před zamlžování

Také vám vadí, když se vám v koupelně během toho, co se sprchujete nebo si užíváte pobyt ve vaně plné horké vody, zamlží zrcadlo? I tomuto nechtěnému jevu se dá poměrně snadno předejít a to tak, že okraje zrcadla potřete tuhým mýdlem. Stačí opravdu jen trochu, skoro až nenápadně a není zapotřebí přidávat žádnou vodu.

...ochraně nehtů před nečistotami

Pokud zaryjete nehty do kostičky tuhého mýdla, ulpí vám za nehty - a to přesně potřebujete. Poté se můžete s klidným svědomím pustit třeba do přesazování rostlin nebo do úklidu domácnosti, což jsou činnosti, ze kterých si zpravidla odnášíme nečistoty usazené za nehty. Mýdlo, které vám ulpělo za nehty, vám následně usnadní odstranění těchto nečistot a Vy nebudete muset ztrácet čas složitým drhnutím nehtů.

...ochraně nábytku před domácími mazlíčky

Mít domácího mazlíčka je určitě radost, ovšem pouze do chvíle, než vám nezbedné štěně, kotě nebo třeba roztomilý králíček nezačnou okusovat nábytek. Chcete-li tomu předejít, vezměte si na pomoc tuhé mýdlo, se kterým potřete hrany a nohy nábytku. Uvidíte, že takto ochráněný nábytek nebude vašim domácím kamarádům vůbec chutnat.

Náš blog tvoří Nikol. Článek pro Vás napsala Nikol. Jsem milující maminkou malé princezny a zároveň nadšený pisálek, který našel svůj správný směr v psaní textů. Nejčastěji mě najdete u notebooku s prsty na klávesnici. Nejraději měním myšlenky ve slova, skládám věty, tvořím texty. Pokud u sebe zrovna nemám notebook, zapisuji texty do mobilu nebo se vracím ke staré dobré technice: tužce a papíru. Žádný styl psaní mi není cizí, protože všechny v sobě mají nějaké kouzlo. Jsem ráda, že mohu prostřednictvím svých článků předat čtenářům nejen zajímavé informace, ale vždy i kousek sama sebe.

Katalog

Expresní dodání zboží
Doprava zdarma od 500 Kč
Nejnižší ceny
Pravidelné slevy
Záruka až 5 let

© 2013-2021 primazidle.cz