⚠️⚠️⚠️ Totální výprodej likvidace skladu - slevu až 50% v celém eshopu. Neváhejte akce je platná po omezenou dobu. ⚠️⚠️⚠️
Potřebujete poradit? Volejte Po-Pá 08:00 - 19:00   +420 466 566 060
Inspirace, rady, tipy

Několik tipů pro vybavení dětského pokoje, který roste zároveň s vašimi dětmi

Několik tipů pro vybavení dětského pokoje, který roste zároveň s vašimi dětmi

Dětské pokoje jsou báječným místem pro zobrazení vaší kreativity a nápaditosti. Zatímco vaše batole ocení vaši kreativitu a výzdobu věnovanou princeznám či autíčkům, pravděpodobně o několik let později změní názor. Je to z toho důvodu, že děti rostou závratnou rychlostí a procházejí různými fázemi vývoje, tudíž jejich hlavní útočiště v podobě dětského pokoje nestačí s dětmi držet krok.

Změny dekorací a tematického nábytku v dětském pokoji po několika letech může zabrat spoustu času a v nemalé míře ovlivnit i váš rozpočet. Místo toho, abyste řešili tyto nemalé změny po pár letech, můžete využít několik jednoduchých nápadů pro dekorování pokoje, které se může jednoduše měnit s růstem vašeho dítěte.

Neutrální barevné schéma

Krásně zářivě růžové nebo modré zdi mohou být pro vaše malé ratolesti velmi populární, ale děti z těchto barev rychle vyrůstají. Namísto barevných stěn vyzkoušejte z několika neutrálních barev, které děti mohou mít ve svém dětském pokoji i několik let. Neutrální stěny jsou jedny z nejideálnějších nápadů pro dětské pokoje, jelikož dokáží poskytnout perfektní kulisu pro rostoucí dítě. Světlé tóny zdí mohou vytvářet pokoj mnohem jasnější a opticky větší.

Klasický nábytek

Kvalitní nábytek bývá často dlouhodobou investicí, proto nad jeho nákupem přemýšlejte velmi moudře. Místo tematického nábytku, ze kterého dítě rychle vyroste, vybírejte nadčasové kusy, které s dětmi porostou. Krásné dlouhé police pro panenky, autíčka a později pro knihy, velké dřevěné skříně a prostorné truhle jsou stejně užitečné, jak pro dětský pokoj, tak i pro teenegarův pokoj. Pouze lůžko bude kus, který pár let po narození dítěte budete chtít vyměnit. Ale i zde se dá vybrat nábytek, který vydrží řadu let a bude vyhovovat jak pětiletému, tak patnáctiletému dítěti. Jestliže jste se rozhodli investovat do kvalitního lůžka, které poroste s dítětem, doporučujeme vybírat dřevěná lůžka, ke kterým pro malé děti můžete dokoupit boční zábranu pro větší bezpečnost.

Odrážejte jejich osobnost

Pohled dětí a dospělých na ložnici je velmi odlišný. Zatímco pro dospělé, je ložnice místem zaslouženého odpočinku, pro děti je tato místnost hlavním útočištěm. Děti chtějí a potřebují, aby jejich pokoj ukázal vše, co milují. Pokud dáváte přednost minimalistické výzdobě, ale vaše dítě upřednostňuje jasné a plné barvy, vyzkoušejte se dohodnout na nějakém kompromisu a správné rovnováze mezi vaším vkusem a vkusem dítěte, který budou obdivovat v jakémkoli věku. Pokud má dítě rádo psi, dopřejte mu je, ale místo barevných obrázků na zdi, použijte povlečení s těmito motivy či dekorativní polštáře s potiskem psů.

Chytré ukládání

Děti jsou maličké, ale jejich hračky a potřeby zabírají velké množství prostoru. Jedním z nejdůležitějších bodů při zařizování dětského pokoje je, praktičnost. Hotové dílo může být sebe více nádherné, ale pokud v pokoji není řádné úložiště, vaše dítě tu krásu během týdne dokáže zvrátit. Díky vhodnému ukládání, se děti snáze naučí si své hračky po hraní uklízet na své místo. Například bílé či barevné police s barevně sladěnými boxy uvnitř, vytvoří maximum skladovacího a zábavného prostoru. Boxy lze dokoupit plastové či látkové. Jestliže jste kreativní a šikovný člověk, krabice na hračky si můžete z nějaké hezké látky sami ušít a označit jej obrázky, aby dítě poznalo, co, do které krabice patří.

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.