Potřebujete poradit? Volejte Po-Pá 08:00 - 19:00   +420 466 566 060
Inspirace, rady, tipy

Ochraňte svůj majetek, pořiďte si trezor

Ochraňte svůj majetek, pořiďte si trezor

Domov je místem a symbolem bezpečí, odpočinku, dobré nálady, pohody. Je to místo, kde jsme sami sebou, kde vychováváme děti, pořádáme bujaré večírky a zveme rodinu a přátele na šálek voňavé kávy.

Zabezpečené schránky v bance

Své místo k žití si střežíme před světem a je to náš vlastní prostor, ve kterém jsme sami se sebou, a kde uchováváme veškeré cennosti. Spousta lidí k ukládání důležitých papírů a velkému obnosu peněz využívá schránek v bance. Jenže jsou i tací, kteří cizím lidem nedůvěřují a raději si vše ponechají u sebe doma. Je to však vhodně uloženo před chamtivými vandaly? Všité peníze do matrace, anebo šperkovnice na klíček už nikoho neohromí. Jak tedy ukrýt vše co je nám drahé v pohodlí domova? Zkuste si nechat nainstalovat trezor.

Není to záležitost jen „horních 10000“, ale i obyčejných lidí. Zkuste se tedy odlišit, a to nejen boho stylem vybavení vašeho domova, ale i bezpečným vybavením vašeho domova. Dělejte to, co se musí, ne to co dělají druzí.

Do pevně uzavřené skříně, do které má přístup vyvolená skupina lidí, ocení nejen realitní makléř, ale i prodavačka, bankéř anebo učitel. Navíc, takovou libůstku jako je domácí trezor, vydrží po několik generací. Vybírejte tedy pečlivě a myslete do budoucnosti.

Trezor se dnes kupuje stejně jako sedací souprava

Dnes se tyto úschovy čím dál tím více instalují i do běžných domácností. Ukládají se do nich nejen peníze na budoucnost dětí, ale i rodní listy, oddací dokumenty, různé papíry od všelijakých půjček, rodinné fotografie a různé generační cennosti. Staré hodinky po dědečkovi a zlatý náhrdelník po babičce není nic speciálním. Co se však do trezoru uloží, je čistě na majiteli. Mohou to být vlastní recepty, se kterými jste rozjeli svou pekárnu nebo sbírka dopisních známek s vysokou hodnotou.

Navíc všechny tyto věci tak ochráníte nejen před zloději, ale i před přírodními pohromami. Povodeň nebo požár jsou skutečným neštěstím. Vy však nebudete muset plakat nad ztrátou a obíhat úřady, kvůli vystavení nových papírů a dokumentů.

Před koupí tohoto vybavení, je třeba popřemýšlet, co vše do něj uschováte a kde jej budete chtít zabudovat.

Typy trezorů:

  • Podlahové – oblíbené, ale nepraktické. Vždy před otevřením samotného víka úkrytu je třeba odstranit koberec, podlahovou krytinu (která musí být speciálně upravená). Zanáší se prachem a špínou a nelze jej nijak uspořádat. Nemá police.
  • Mobilní – Přenosný prvek. Vhodný pro všechny, co se často stěhují. Spíše menší. Mobilní, avšak pouze v ruce jej neodnesete. To by bylo pro zloděje příliš snadné.
  • Stěnové – Jsou napevno zazděny ve stěně. Kolem nich je nejméně deseti centimetrová vrstva betonu. Zvyšuje se tím, jejich funkce a nedobytnost.

Co se týká vnitřního uspořádání samotného trezoru, je nutné brát v potaz, zda do něj potřebujete vměstnat pouze papírové dokumenty anebo objemnější předměty (sošky, fotoaparáty, šperky). Lze si nechat vyrobit i tzv. vnitřní schránku. Tu může mít k dispozici jen majitel firmy anebo hlava rodiny. V některých rodinách mají do úkrytu přístup i děti. Je tak vhodné, ty skutečně cenné předměty zavřít pod zámek.

Trezory lze otevírat klíčem anebo kódem. Ať se to může zdát jakkoliv zvláštní (především v dnešní době), odborníci doporučují první způsob. Je rychlejší a spolehlivější.

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.