🚨🚨🚨Čistíme sklady - velké slevy na veškeré skladové zboží. Neváhejte, akce platí do konce týdne.🚨🚨🚨
Potřebujete poradit? Volejte Po-Pá 08:00 - 12:00   +420 466 566 060
Inspirace, rady, tipy

Odežeňte komáry s pomocí rostlinek

Odežeňte komáry s pomocí rostlinek

I když se s námi horké léto pomalu loučí a teploty již nedosahují takových výšek, stále musíme doma řešit jednu nepříjemnost: komáry! Těmto drobným potvůrkám změna klima očividně vůbec nevadí a stačí večer nechat otevřené okno a rozsvícené světlo a okamžitě se nám drze nastěhují do domácnosti. Určitě nám dáte za pravdu, že otravné bzučení a drobné svědivé kousance rozhodně nejsou nic příjemného. Jak tedy komáry z domácnosti vyhnat, nebo ještě lépe - jak je domů vůbec nepouštět?!

 

Máte doma komáry? Tyhle rostliny je dokážou odpudit!

Otravné bzučení kolem hlavy - i to může být jedna z příčin nekvalitního spánku, kvůli kterému se ráno probouzíte se špatnou náladou, bez energie a ještě s pár kousanci navíc. Komáři zkrátka vědí, jak nám znepříjemnit život, viďte? Podívejte se tedy společně s námi na šikovné rostlinky, které umí tyhle nezvané hosty odpudit, aby se jim k vám domů vůbec nechtělo!

Oblíbená levandule

Vůně levandule je pro většinu lidí velice příjemná, ne nadarmo se stává součástí aromaterapií, přidává se do nejrůznějších mýdel a obsahují jí i vonné esence. Zatímco nám lidem levandule voní, komáří ji nemohou ani vystát - což je přesně to, co potřebujete, aby se vám nenasáčkovali domů. Pěstovat se dá jak na zahrádce, tak i doma na parapetu. Vyhovuje jí slunné a suché místo, nemá ráda přemokřenou půdu.

Voňavá máta

Také nedokážete odolat svěží vůni máty? My také ne! Komáry naopak její peprmintové aroma odpuzuje, takže se jí snaží vyhýbat co možná nejširším obloukem. Chcete-li mátu pěstovat doma, ať už jako prevenci proti komárům, nebo jako čerstvou bylinku vhodnou například do koktejlů, najděte pro ni suché místo chráněné před chladem, pravidelně ji zalévejte a uvidíte, jakou vám doma udělá parádu.

Vytrvalá petúnie

Petúnie patří mezi trvalky, které si můžete doma pěstovat třeba na levitující zahradě, o které jsme vám psali v jednom z našich předchozích článků. Nejenže odpuzuje komáry, funguje i jako ochrana před mšicemi a dalšími parazity, které doma určitě nechcete. I petúnie pro sebe požadují slunné a suché místo, potrpí si na pravidelné zalévání a dokáže se odolně bránit suchu v horkých měsících.

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.