🚨🚨🚨Čistíme sklady - velké slevy na veškeré skladové zboží. Neváhejte, akce platí do konce týdne.🚨🚨🚨
Potřebujete poradit? Volejte Po-Pá 08:00 - 12:00   +420 466 566 060
Inspirace, rady, tipy

Podomácku vyrobené lapače pachu, které využijete nejen v kuchyni

Podomácku vyrobené lapače pachu, které využijete nejen v kuchyni

Lapače pachu jsou pro mnohé z nás nepostradatelným vybavením domácnosti. Určitě se shodneme na tom, že není nic horšího, nežli když vás po příchodu domů udeří do nosu nepříjemný zápach, který se může linout nejen z kuchyně, ale třeba i z koupelny nebo z toalety. A co teprve v případě, kdy taková nevábivá vůně zaskočí naše hosty. To je teprve ostuda!

Původem zápachu nemusí být nutně jen kuchyně

Nejčastějším původem zápachu v domácnosti je bezesporu kuchyně. Odsud se mohou nepříjemné pachy linout například z odpadkového koše, ve kterém probíhají hnilobné procesy a tvoří se zde bakterie. Zápach ale může vycházet i z toalety nebo z koupelny. Mít po ruce šikovné lapače pachu proto není na škodu - domácnost udrží krásně svěží a voňavou.

Lapače pachu si nemusíte kupovat - můžete si je vyrobit!

Jestliže se vám nechce za lapače pachu utrácet peníze, nemusíte. Můžete si je vyrobit, což bude nejen levnější, ale především o to větší zábava. Umístit je pak můžete kamkoli, kde si budete chtít zajistit příjemně provoněné ovzduší - do obývacího pokoje, ložnice nebo třeba do předsíně.

  • Jedlá soda a sůl

Jedlou sodu a sůl máme doma všichni. Kombinace těchto dvou pomocníků vám pomůže odstranit zápach z odpadů. Stačí smíchat půl hrníčku soli a půl hrníčku jedlé sody, tuhle směs nasypat do odpadu a zalít horkou vodou. Nechte 10 minut působit a poté odpady propláchněte studenou vodou.

  • Skořice a hřebíček

Jestliže milujete vůni skořice, máme pro vás skvělý tip, jak si s jejich pomocí provonět celou domácnost. Stačí vložit skořici a několik kousků hřebíčku do hrnce a zalít horkou vodou. Pára, která bude z hrnce sálat, provoní celou domácnost. A skoro nic to nestojí.

  • Slupky z citrusového ovoce

Jako lapač pachu mohou skvěle zafungovat i slupky z citrusového ovoce. Použít můžete například citron, mandarinku nebo pomeranč. Slupky stačí rozložit na papírový tácek a položit kamkoli v domácnosti.

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.