🚨🚨🚨Čistíme sklady - velké slevy na veškeré skladové zboží. Neváhejte, akce platí do konce týdne.🚨🚨🚨
Potřebujete poradit? Volejte Po-Pá 08:00 - 12:00   +420 466 566 060
Inspirace, rady, tipy

Stop povalování koření. Vyrobte si hezkou kořenku snadno a rychle v pohodlí domova

Stop povalování koření. Vyrobte si hezkou kořenku snadno a rychle v pohodlí domova

Ten kdo se aspoň občas pohybuje v kuchyni, ví, že se v ní nejlépe vaří, pokud má vše své místo. Pobíhat od místa k místu a hledat potřebnou ingredienci není velkou zábavou při přípravě sváteční kachny se zelím.

Pořádek i za zavřenými dveřmi

Jak to u vás doma vypadá. Schválně otevřete spíž. Máte u sebe mouku, pytlíky s těstovinami a různé koření nebo je to tam nějak nastrkané. Hlavně že to drží? No ne nadlouho. Vše vyndejte a dejte tomu řád. Suroviny stejného typu položte na polici k sobě, seřaďte je dle data spotřeby a sypkým věcem dopřejte vlastní nádobu. Otevřené pytlíky jsou výborným lákadlem pro potravinové moly. A ty malé potvůrky rozhodně u sebe doma nechcete. To mi věřte.

Pokud se vám nechce nebo nemůžete moc investovat, můžete si spoustu věcí vyrobit i doma. Jak vytvořit z starého nové v případě nábytku a doplňků jste si již přečetli. Nyní se podívejte na to, jak se takové kořenky hodí každé dobré hospodyňce. Nikoho nebaví pokaždé lovit na papírové etiketě, co to za bylinku vůbec drží v ruce. Navíc koření tím ztrácí na chuti i vůni. Uzavřené nádoby vše uchovají v původním stavu.

Zahrajte si na sběrače

Stačí sbírat lahvičky od toho, čeho máte doma spoustu. Máte malé dítě a kupujete přesnídávky? Léčí se váš otec na vysoký tlak a bere spoustu léků? Milujete tic tac a měsíčně si koupíte několik krabiček? Kupujete neustále bublifuky? To vše se může využít.

Odborníci by namítli, že nejlepší na uchování bylin a koření je keramika, sklo a nerez. Ale dle nás je stále lepší plastová dóza než papírový sáček. Takže stačí už jen nasbírat potřebné množství a pořídit pár věcí k předělání.

Nejlepší je vše přetřít nebo přestříkat na jednotnou barvu. Volte ekologické a takové přípravky, které lze i omývat.

Všechny krabičky co máte, tedy natřete vaší oblíbenou barvou. Sjednotíte tím, jejich vzhled. A navíc tak potlačíte jejich původní význam. Následně je popište transparentní nebo prostě jinak výraznou barvou. A poté ozdobte. Hezky vypadají drobné mašličky, malované obrázky fixem nebo i nalepené papírové štítky. Fantazii se meze nekladou.

Takovými kořenkami si vyzdobíte svou kuchyni a budete je hrdě ukazovat každé nové návštěvě.

 

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.