🚨🚨🚨Čistíme sklady - velké slevy na veškeré skladové zboží. Neváhejte, akce platí do konce týdne.🚨🚨🚨
Potřebujete poradit? Volejte Po-Pá 08:00 - 12:00   +420 466 566 060
Inspirace, rady, tipy

Sužuje vás plíseň? Odstraňte ji ze dřeva i stěn a jednou provždy jí řekněte sbohem!

Sužuje vás plíseň? Odstraňte ji ze dřeva i stěn a jednou provždy jí řekněte sbohem!

Mít doma plíseň rozhodně není nic příjemného. Nejenže plesnivé zdi nevypadají na pohled vůbec pěkně, ale především je plíseň velkým rizikem celé řady zdravotních obtíží. Plísně jsou houby, kterým se skvěle daří především na místech, kde se udržuje zvýšená vlhkost. Často se objevují nejen na zdech, ale i na tapetách, dřevěných obkladech nebo dlaždicích. Jak se jí zbavit?!

Plíseň není zdraví prospěšná


Určitě vám nemusíme říkat, že plíseň rozhodně není nic dobrého pro naše zdraví. Objeví-li se doma ve velmi malé míře, není potřeba se znepokojovat. To ale neznamená, že byste tento problém neměli řešit! Pakliže totiž necháte plísni volné pole působiště, využije příležitost k tomu, aby se vesele rozrůstala, a následně může způsobit alergické reakce nebo třeba problémy s dýcháním.


Plíseň může napadnout i matrace


Plíseň se neptá a objevit se může třeba i na matracích. Pakliže ji objevíte na čalounění nebo matraci v posteli, pak daný povrch nejdříve důkladně vyluxujte, aby se její spory nemohly dále šířit. Následně ošetřete postižená místa matrace za pomoci speciálního roztoku na plísně, který naneste houbičkou. Pak je na místě matrace či čalounění nechat klidně i několik dní pořádně vysušit.


Když udeří na dřevěné povrchy


Našli jste plíseň na nábytku nebo dřevěném obložení? Ještě než si začnete zoufat, raději si přečtěte, jak se s plísní vypořádat. V tomto případě můžeme doporučit kombinaci roztoku na plísně a kartáče, se kterým daná místa pořádně vypucujte. Poté jen stačí setřít navlhčeným hadříkem a pomocí ventilátoru vysušit. Pozor ale na příliš horký vzduch, který by dřevěný povrch mohl zdeformovat.


Co s plísní na stěnách


Určitě se shodneme na tom, že se plíseň nejčastěji vyskytuje na stěnách. Pokud ještě není stěna zasažena ve velké míře, stačí postižená místa nastříkat přípravkem proti plísním a nechat působit podle návodu. Pokud je ale zeď zasažena hodně, budete možná muset dané místo seškrábat a znovu nahodit a namalovat. Objeví-li se plíseň na tapetách, dejte si pozor, aby je přípravek proti plísním nepoškodil.

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.