⚠️⚠️⚠️ Totální výprodej likvidace skladu - slevu až 50% v celém eshopu. Neváhejte akce je platná po omezenou dobu. ⚠️⚠️⚠️
Potřebujete poradit? Volejte Po-Pá 08:00 - 19:00   +420 466 566 060
Inspirace, rady, tipy

Triky a tipy jak si zajistit i v létě správné klima uvnitř budovy

Triky a tipy jak si zajistit i v létě správné klima uvnitř budovy

V televizi, rádiu, v každém větším novinovém plátku a dokonce i v rámci rodiny neustále slyšíte, že během horkých dnů, je lepší zůstat v pohodlí domova a nevycházet ven. Vysoké teploty totiž dokážou pěkně zamávat s naším tělem. V ohrožení jsou především děti a starší osoby. Co však dělat, když venku je pomalu tolik stupňů, jako venku za rozpáleným oknem?

Existuje pár triků, které když dodržíte, zaručeně zlepšíte klima i vašeho domova, i když doposud bylo spíše jako malé rozpálené peklo.

Jak si zpříjemnit pobyt doma

Milujete východ slunce a lechtání slunečních paprsků na nose? Zapomeňte na to a okna pořádně zatemněte. Pokud jste doposud měla holá okna, urychleně kupte rolety, žaluzie nebo aspoň tmavé závěsy a všechny prosklené plochy jimi zakryjte. Slunce totiž přirozeně místnost ohřívá. Pokud do ní nepronikne, vzduch se tolik neohřeje a vy budete mít hned o pár stupňů méně.

Rozhýbejte vzduch. Stojatý neměnný vzduch, bude vždy působit zatuchle a nepřinese žádnou svěžest. Pokud máte tu možnost, otevřete okna do kříže a vytvořte pořádný průvan. Vzduch bude hned působit chladněji. Jestliže takhle postavené okna nemáte, nezoufejte. Do oken natáhněte mokré prostěradlo, ručník nebo aspoň rozprašovačem postříkejte záclony. Proudící vzduch se bude přirozeně ochlazovat, jak bude prostupovat přes mokrou zábranu. Nejlepší však bude, když v místnosti zapnete větrák. Jeho pořízení vás rozhodně nezruinuje. Můžete vybírat se stolních, stojacích nebo stropních, ty jsou nejúčinnější.

Dalším tipem, jak si zpříjemnit pobyt doma je zahalit se do vhodného materiálu.

Každý ví, že je nejlepší spát v rouše Evině, ale ne vždy je to možné. Proto si pořiďte saténové pyžamo i ložní prádlo. Uvidíte, že se vám bude hned lépe spát než ve flanelové košili. A pokud svršky hodíte před spaním na chvíli do lednice, budete spát jako miminko. Navíc zkuste spát jen pod prostěradlem.

V horkých letních dnech si odpusťte teplé večeře, připravte si salát a zahrajte si nějakou stolní hru. Vaření a sledování televize zbytečně produkují příliš nežádoucího tepla.

Už na základní škole se učí, že teplo stoupá vzhůru. Dobře tedy uděláte, pokud se budete držet při zemi. Na vhodné podlaze se dají dělat všelijaké věci. Nemusíte pořád sedět na pohovce. Navíc dlažba je sama o sobě studená.

Nejjednodušší řešení

Pokud vás všechny tyto procedury už nebaví, zainventujte do pořádné klimatizace. Její pořízení je nákladné, ale věřte, že ten pocit z příjemného domova za to stojí.

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.