🚨🚨🚨Čistíme sklady - velké slevy na veškeré skladové zboží. Neváhejte, akce platí do konce týdne.🚨🚨🚨
Potřebujete poradit? Volejte Po-Pá 08:00 - 12:00   +420 466 566 060
Inspirace, rady, tipy

Typy interiérů

Jak se vyznat ve stylech bydlení a zařídit si dle toho svůj domov

Při zařizování interiéru se často snažíme sladit nejen náš vkus, co se týká barev a designu, ale i styl partnerův a případně dalších spolubydlících a našich dětí, pokud už mají vlastní názor. Často mícháme různé staré a nové kusy nábytku, doplňujeme je různými textiliemi a dekoracemi a vybíráme mnoho barev bez rozmyslu, aby k sobě nějak pasovaly a ladily. Ve výsledku se může stát, že obrázek z časopisu o bydlení, který sloužil jako předloha, vypadá zcela odlišně. Kde se stala chyba? Vždyť jste přidali jen pár polic navíc, na gauči je o jeden polštář víc a na zdi visí monumentální obrazy od vaší sestry.

Nejen designéři, ale i vy byste se měli držet několik základních pravidel, která utváří hranice daného stylu bydlení. Při jejich dodržení, se vám nestane, že bude váš pokoj vypadat jako každý pes, jiná ves.

Co vytyčuje styl? Barvy, nábytek, doplňky, materiály a dispoziční řešení místnosti a rozmístění prvků.

Velmi oblíbené styly, jsou ty přejaté z jiných zemí

• Skandinávský – V posledních letech se hojně rozšířil do mnoha domácností. Může za to i velmi oblíbený obchodní dům IKEA. Takto vystrojený pokoj je stroze zařízen ve světlých barvách s přírodními akcenty. Na policích najdete množství svíček a svícnů, pruhované a květinové vzory a surový materiál. Bílá je dobrá.

• Anglický – Je typický svými někdy až přeplácanými motivy krajinek a zvířat, který najdete od koberců, přes nádobí, obrázků a tapety na stěnách. Z anglického stylu dýchá příroda a venkov. Najdete zde tmavý dřevěný nábytek, křišťál, lesk a vlnu.

• Mexický – Tak zde se zařizovatel může vyřádit, co se týká barev. Stejně jako Mexiko je i takový interiér barevný a pestrý. Barvy, vzory jak na textilu, sklu tak i na dekoracích. Vyřezávaný nábytek, bar s barevnými skleničkami, kaktusy a pletené nádoby. To nesmí určitě chybět.

• Asijský – Pokud si zakládáte na minimalismu, rozhodně je tento design přesně pro vás. Nábytku je málo, za to je zdoben orientálními motivy a doplněn soškami, zrcadly a různými miskami. Co se týká barev tak dominuje červená, černá, zlatá nebo i fialová. A místnost zařízená v asijském stylu, je taky často zařízena dle pravidel Feng Shui.

• Středomořský – Milujete Řecko, Itálii a jiná přímořské země? Pak si zařiďte interiér v tomto duchu. Ratan, kov, dřevo, přírodní materiály. Nábytek by neměl být masivní, ale vzdušný. Oblíbené barvy jsou pak modrá a bílá, stejně jako je moře a pláže. Mezi dekoracemi určitě najdete mušle, kamínky, citrusy.

Další rozdělení zařízení interiéru

•Retro styl – Kdo si pamatuje 70. léta a nostalgicky vzpomíná na dobu mládí, může si jej připomenout u sebe doma. Kupte vše co je z plastu, lesklé, metalické a nese na sobě barvu šedou, hořčicovou, červenou, žlutou a zelenou. Na zdi si místo obrazů pověste plakáty oblíbených kapel a na polici vystavte dobové LP desky.

• Vintage – Je velmi podobný předchozímu typu, jen se zaměřuje na 50. A 60. léta 20. Století. Je to styl pro romantické duše. Pastelové barvy a vyřezávaný nábytek je trefou do černého.

• Venkovský – Dřevěný nábytek je vyroben z masivu. Žádné náhražky nejsou povoleny. V interiéru taky najdete množství kožešin, proutí, kamenů a kovu. Pokud plánujete vymalovat, volte barevnou škálu bílé, žluté a hnědé.

• Glamour – Jednoduchost, luxus, okázalost a elegantnost. Precizně vyrobený nábytek v neutrálních barvách je doplněn skleněnými dekoracemi, vysokými vázami a hebkým textilem. Vše je k dispozici v nejvyšší kvalitě.

 

Inspiraci můžete hledat v časopisech o bydlení, v internetových magazínech nebo se poptat u profesionálů. Důležité je jednotlivé styly nemíchat. Jeden styl by vám měl protnout celý domov, všechny místnosti.

 

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.