Prima magazín

Vydáno: Autor: Nikol Blahová

Úklid domácnosti za pomoci esenciálních olejů: čistota a vůně v jednom!

Úklid domácnosti není zrovna nejoblíbenější způsob, kterým bychom chtěli trávit volný čas. Jenže uklízet se musí, zvláště za předpokladu, že to doma chcete mít krásně čisté a voňavé - v takovém případě vás zkrátka pravidelný úklid domácnosti i přes veškerou nelibost jednoduše nemine. Napadlo vás někdy použít při úklidu esenciální oleje? Pokud nad tímto nápadem nevěřícně kroutíte hlavou, pak věřte, že esenciální oleje jsou kolikrát mnohem lepší, nežli předražené přípravky z drogerie!

 

Úklid domácnosti bez použití chemie? No jasně!

Úklid bez chemie? To jako vážně? Za nás rozhodně! Proč se doma ohánět přípravky, které jsou doslova nabité chemickými látkami, když vám stejně tak dobře mohou posloužit esenciální oleje? Pokud se vám to pořád zdá jako bláznivý nápad, pak rozhodně čtěte dál!


Jaké oleje se hodí pro úklid? Prozradíme!


Esenciální oleje si mnoho lidí spojuje například s relaxací, přidáváme si je do koupelí nebo do aromalamp, které si doma zapalujeme. Kromě toho je ale lze využít i při úklidu. Pro úklid domácnosti vám můžeme doporučit například levandulový, mátový nebo citronový olej. Špatnou volbou nebude ani tolik oblíbený tea tree olej nebo skořicový olej.


Do ložnice levanduli


Pro úklid ložnice všemi deseti doporučujeme levandulový olej. Ten je známý tím, že se pyšní nejen velmi příjemnou vůní, ale zároveň i tím, že působí relaxačně. Proto je skvělou volbou právě do ložnice, která je místem určeným ke spánku a odpočinku.


Mátový olej pro úklid koupelny


Hledáte-li vhodný esenciální olej pro úklid koupelny, pak vsaďte na mátový. Ten má antibakteriální účinky a navíc opravdu krásně svěže voní. Vybrat si jej můžete i pro úklid toalety, která bude po zásahu mátového oleje provoněná svěžestí.


Do jídelny i kuchyně jedině citron


Použití citronu pro úklid kuchyně nebo jídelny je velmi časté, ale co takový citronový olej? Ten jste již někdy použili? Pokud ne, pak byste to měli vyzkoušet! Citronový olej je úžasný v tom, že si hravě poradí s mastnými povrchy, které jsou v kuchyni poměrně běžné.

Náš blog tvoří Nikol. Článek pro Vás napsala Nikol. Jsem milující maminkou malé princezny a zároveň nadšený pisálek, který našel svůj správný směr v psaní textů. Nejčastěji mě najdete u notebooku s prsty na klávesnici. Nejraději měním myšlenky ve slova, skládám věty, tvořím texty. Pokud u sebe zrovna nemám notebook, zapisuji texty do mobilu nebo se vracím ke staré dobré technice: tužce a papíru. Žádný styl psaní mi není cizí, protože všechny v sobě mají nějaké kouzlo. Jsem ráda, že mohu prostřednictvím svých článků předat čtenářům nejen zajímavé informace, ale vždy i kousek sama sebe.

Katalog

Expresní dodání zboží
Doprava zdarma od 500 Kč
Nejnižší ceny
Pravidelné slevy
Záruka až 5 let

© 2013-2021 primazidle.cz