🚨🚨🚨Čistíme sklady - velké slevy na veškeré skladové zboží. Neváhejte, akce platí do konce týdne.🚨🚨🚨
Potřebujete poradit? Volejte Po-Pá 08:00 - 12:00   +420 466 566 060
Inspirace, rady, tipy

Velké nápady pro malé prostory

Bydlení v jedné místnosti, je mnohými z nás považováno za nešťastnou situaci. Je tomu opravdu tak? Pro obyvatele jedno-pokojového bytu, není jen pouhou otázkou jaký pořídit nábytek do obývacího pokoje či ložnice, ale jakým způsobem vytvořit fungující prostory, které budou sloužit k několika účelům a zároveň, aby zbyl prostor i pro dýchání. Zdá se vám, že máte spíše stísněný a úzký prostor? Pokud ano, výběr a uspořádání nábytku se může jevit jako velmi složitá matematická rovnice. Dobrou zprávou je, že i takto malé prostory, se můžou zdát jako opticky prostorné bydlení.

Velké nápady pro malé prostory

Buďte kreativní a dovolte svým prostorům, aby experimentovaly. Nenechte se odradit od zkoušení nových věcí. Věřte tomu, že takové plánování může být i zábavné a výsledek vás odmění. Nyní si přečtěte, několik našich návrhů, jak zařídit jedno-pokojový byt. Jdeme na to.

Začněte s postelí

Ze všeho nejdříve začněte s postelí. Postel je největším nábytkem v bytě, proto je dobré, si rozmyslet, kam tento největší kousek umístíte. Podle postele se budete rozhodovat, kam uložit zbývající kousky nábytku. Mnoho bytů má jen jedno možné místo, kde můžete umístit postel, ale jsou i takové, kde si místo můžete vybrat. Snažte se vybírat místo, kde budete mít trochu soukromí. V ideálním případě by měla být postel uložena co nejdále od dveří, ale i kuchyně. Jestliže byt nabízí oddělený roh, bude to to pravé místo. Pokud tomu tak není a byt vlastníte, rozdělte místnost pomocí sádrokartonové desky, nebo vysoké knihovny.

Řešení kuchyně

Rádi vaříte a experimentujete v kuchyni, ale vaše prostory to nedovolují? Nelámejte si hlavu a chystejte hrnce. Je to velmi jednoduché. Použijte pár vesmírných triků a vzneste skříňky a regály umístěné na zemi přímo nad hlavu. Nástěnný nábytek je v menších prostorách velmi spořivý a efektivní. Nyní můžete pod regály či skříňky umístit jídelní stůl s židlemi. Jídelní stůl vybírejte decentní a vyšší, pro optické zvětšení místnosti. Náš tip na jídelní sestavu najdete zde.

Obývací pokoj

Většina lidí si myslí, že umístění bariér po celé místnosti je správné a dopřejí si tím nějaké to soukromí. Ba naopak, v takovém případě se budete cítit velmi stísněně a chaoticky. Nemluvě o nepořádku, který se vám bude hromadit. Zkuste tedy prostor rozdělit pouze pohovkou. Pohovku volte raději jednoduchou a dvoumístnou. Zbytek nábytku rozložte podle důležitosti. Vždy se snažte nábytek držet u zdi. K okolí pohovky můžete umístit elegantní a cenově dostupné proutěné koše, na různé drobné předměty, knihy a jiné. Pokud ale trváte na rozdělení místnosti, použijte kusový koberec, který položte například pod pohovku a menší konferenční stolek.

Úložný prostor

Úložný prostor vám nejlépe zajistí vestavěné skříně a různě umístěné police. Nástěnné police jsou skvělou volbou, protože jej můžete pověsit nad jiné věci, jako jsou stoly, skříňky a jiné. Pokud vám ani tento způsob odkládání osobních věcí nestačí, zkuste použít háčky do vnitřku skříně, na boční stranu skříně, nebo do předsíně na zeď, kde háčky strategicky upevníte.

 

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.