🚨🚨🚨Čistíme sklady - velké slevy na veškeré skladové zboží. Neváhejte, akce platí do konce týdne.🚨🚨🚨
Potřebujete poradit? Volejte Po-Pá 08:00 - 12:00   +420 466 566 060
Inspirace, rady, tipy

Zahoďte chemii a udržujte svůj domov čistý pouze pomocí horké páry

Zahoďte chemii a udržujte svůj domov čistý pouze pomocí horké páry

Snažíme se jíst zdravě. Nosíme oblečení vyrobené výhradně v České republice. Pijeme to nejlepší víno, pereme v mýdlovém slizu a neplýtváme jídlem. Odsuzujeme nakupování hraček ze zahraničí a cokoliv co má v sobě geneticky upravenou pšenici, byste nevložili do své pusy. To popisujeme extrémy, které se mohou dít a také nemusí. Avšak spousta těchto ekologicky smýšlejících lidí, a nejen oni, by se mohlo v něčem ještě zlepšit.

Chemie kam se podíváš

Televize je plná reklam na prostředky plné přípravků na čistá okna bez šmouh, na hygienicky dokonalou toaletu, na umytou podlahu, ze které by se dalo obědvat a na spáry mezi kachličkami čisté jako sníh. Všude vás lákají na nákup drogistických potřeb do domácnosti. Ty jsou však plné chemikálií, zdraví škodlivých látek a jedů. Nejde zde o nic dobrého. A přitom, se dají tyto produkty krásně nahradit jedlou sodou a kyselinou citronovou. Nejde jen o přípravky šetrné k životnímu prostředí, ale navíc jsou mnohonásobně levné. Jenže jde zajít ještě dále. A to vynechat i tyto náhrady. Co takhle zkusit čištění pouze horkou párou. Je pravda, že počáteční investice bývá vyšší, ale brzy se vám vrátí a věřte, že nebudete litovat.

Jde o revoluční styl čištění domácnosti. Parní čističe nejsou dnes nic neobvyklého. Bývají součástí větších přístrojů do domácnosti nebo dnes už i jako samostatné jednotky, stejně jako je třeba vysavač. Jejich použití je snadné. Nalijete do něj čistou vodu a stroj vám ji přemění na páru. Tou pak můžete čistit vše, co budete chtít. Pomocí různých nástavců a hubic dokonale a bez chemie vyčistíte každý kout svého domova. Je to tak šetrné nejen pro životní prostředí, které už tak mi lidé dokonale zatěžujeme a znečišťujeme, ale nemusíte se obávat ani o děti či zvířecí miláčky.

Pára zvládne jakoukoliv nečistotu

Párou lze čistit každý povrch a materiál. Umyjte okna, dlažbu, obklady v koupelně, sporák, troubu, záchod. Oživte záclony a závěsy, potahy v autě nebo psí pelíšek. Dokonale funguje i na odstranění vodního kamene. Dobrá zpráva pro všechny, kterým všechny předchozí rady selhaly. Pára zabije veškeré roztoče a bakterie. Navíc nijak nevoní, jako je třeba tomu u čištění pomocí octu. Neobsahuje škodliviny a do ovzduší stoupá pouze pára.

Jediné na co si musíte dát pozor je to, abyste se neopařili. Teplota až 100°C by vás mohla nehezky opařit. Dbejte tedy zvýšené opatrnosti.

Co se týká čištění velmi znečištěných povrchů, jako je mastná trouba či spáry mezi kachličkami a odtoky, nechte tlak páry působit delší dobu. Lze tak dokonale pročistit peřiny, matrace, koberce, dokonce pohovky, sedací soupravy, čalounění na židlích a všechny plochy, na které běžně potřebujete odborníka, aby je vyčistil.

Vodní pára je zdravotně nezávadná. Parní čištění se tak hodí i pro alergiky a astmatiky. Navíc je dokonalým ničitelem zápachu. V případě použití na mrazák, odpadkový koš, lednici apod. předmět tak nejen přírodně dezinfikujete. Další výhodou je snadný přenos parního čističe. Může tak dokonale nahradit myčku na opuštěné chatě v horách, kam jezdíte s přáteli na dovolenou.

 

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.