⚠️⚠️⚠️ Totální výprodej likvidace skladu - slevu až 50% v celém eshopu. Neváhejte akce je platná po omezenou dobu. ⚠️⚠️⚠️
Potřebujete poradit? Volejte Po-Pá 08:00 - 19:00   +420 466 566 060
Inspirace, rady, tipy

Základní vybavení kuchyně aneb co nesmí chybět

Máte nakoupeny stohy kuchařek a prošli jste kurzem vaření pro začátečníky. Bravo. Teorii máte si vše v malíčku. Nyní je na řadě praxe. V kuchyni sotva zaschla spárovací hmota, sporák je nažhaven, trouba hřeje. Je na čase vytáhnout výbavu od maminky. Žádnou vám nezaložila. Pak je na čase si základní výbavu obstarat sami. V kuchyňském náčiní, tak jako kdekoliv jinde, najdete předměty, které jsou nezbytné a potřebné, a pak také ty, bez nichž se prozatím obejdete. Pro úplný začátek je důležité nakoupit tak, abyste v kuchyni mohli bez problémů fungovat a uvařili dobré jídlo. Později pak můžete dokupovat moderní hračky pro kuchaře.

Nádoby a ostří

Jídlo je třeba v něčem uvařit, zamíchat a uskladnit. Proto si zakupte základní sadu hrnců. Postačí jeden velký, dva menší a jeden malý kastrůlek pro vaření vajíček, trochu omáčky a osmažení krutonů. Určitě sáhněte po těch, ke kterým patří i sada pokliček. Vyhnete se tak nejen poprskané zdi kolem sporáku, ale urychlíte si i samotné vaření. Dobré je se také držet jednoho výrobce, jedné značky. Jedině tak máte jistotu, že bude do sebe vše zapadat. Různé typy úchytek, pokliček a materiálů vede akorát ke zbytečnému zaplnění kuchyňských zásuvek. Při určení materiálu náčiní berte v úvahu i typ sporáku. Ne vše lze použít na plyn, indukci a elektriku. Pokud vsadíte na nerez, neprohloubíte. Správným partnerem k hrncům jsou pánve. A to jak ty hluboké zvané WOK, ale i ploché třeba na přípravu bramborových placek nebo palačinek. Jídla jsou různorodá a je potřeba mít k ruce správné nástroje.

Mezi takové patří i kvalitní ostré nože. Keramika nebo radši nerez? Plastová či dřevěná rukojeť? Vše má svá pro a proti. Keramika se netupí, ale je křehká. Navíc nezanechává kovovou pachuť. Nerez při nesprávné manipulaci zachází a nůž z tohoto materiálu, je nutné neustále brousit. Rozhodně je nutné mít víc než jeden. Maso krájíme odděleně od zeleniny, bylinek, které vám porostou na okně a ostatních potravin. Bakterie se přenáší velmi snadno.

Vyplňte zásuvky drobnostmi

K přípravě jídel jsou však zapotřebí i další kuchyňské nástroje. Cedníky, prkýnka, metličky, škrabky, váhy, vařečky. V oblibě jsou i silikonové formy různých tvarů. A v neposlední řadě chytrý kuchyňský robot, který zvládne umlít veškeré druhy ořechů i rozdrtit led. Aby se vám dobře vařilo, nestačí mít jen vše nakoupeno, ale i dobře uloženo. Moderní kuchyně jsou vybaveny různými pořadači a úložnými systémy. A pokud se vás doma u přípravy večeře sejde velký počet, lze využít nejen kuchyňskou desku, ale i jídelní stůl.

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.