🚨🚨🚨Čistíme sklady - velké slevy na veškeré skladové zboží. Neváhejte, akce platí do konce týdne.🚨🚨🚨
Potřebujete poradit? Volejte Po-Pá 08:00 - 12:00   +420 466 566 060
Inspirace, rady, tipy

Zrcadlo: estetický doplněk a praktický pomocník v jednom!

Zrcadlo: estetický doplněk a praktický pomocník v jednom!

Zrcadlo je pro mnoho lidí praktickým prvkem v domácnosti. Slouží nám ke kontrole vzhledu, což ale není jediná funkce, kterou nám může nabídnout. Možná ani vás nikdy nenapadlo pohlížet na zrcadlo i z jiného úhlu, nežli z toho praktického. Kromě toho, že zrcadla slouží jako ukazatele naší vizáže, mohou v domácnosti plnit i roli dekorační. A v dnešním článku si o tom řekneme více!

Zrcadlo v interiéru - pár tipů, jak ho použít!

Zrcadlo si umíme nejčastěji představit v koupelně nebo v předsíni. Někdo mívá zrcadlo i v ložnici, kde by ale podle čínského učení feng shui správně být nemělo - odráží totiž negativní energie, které pak splašeně lítají po místnosti. Kromě těchto místností se však dají zrcadla použít i jinde - třeba v obývacím pokoji nebo na chodbě.

1. Zrcadlové obložení kuchyňské linky

Uměli byste si představit zrcadlové obložení za vaší kuchyňskou linkou? Nejčastěji se zde používají kachličky, v dnešní době jsou k vidění i skleněné desky, ale taková zrcadla? To má doma skutečně jen málokdo! Pokud se chcete něčím odlišit, být výjimeční a svému bydlení zajistit originální nádech, pak není nad čím váhat!

2. Zeď, na které budete moci oči nechat

Máte-li u vás doma nějakou nevyužitou zeď, která vám připadá nudná a nezajímavá, dejte na ni zrcadlo. A víte co? Nejenom jedno, ale klidně hned několik! K tomuto účelu se hodí zajímavě tvarovaná zrcadla - například kolečka, čtverce, šestiúhelníky a mnoho dalších. Oblíbené jsou třeba i kapičky nebo kytičky, záleží jen na tom, co zrovna vám padne do oka.

3. Spojení materiálů, které vám vyrazí dech

Zrcadlo je svým způsobem speciálně upravené sklo. Kdo hledá způsob, jak oživit interiér maličkostmi, ten může vsadit na spojení skla a dřeva: tahle dvojka totiž má něco do sebe! Sklo je materiál moderní a nadčasový, kdežto dřevo je přírodní a léty prověřený materiál, ke kterému má spousta lidí blízký vztah. Uvidíte, že vám spojení dřeva a skla vyrazí dech, vypadá totiž jedním slovem úžasně!

4. Odvážný prvek, nad kterým budete žasnout

Říká se, že obývací pokoj je vizitkou domácnosti. Že je jeho úkolem nás reprezentovat v tom nejlepším světle. A něco na tom asi bude, protože je to právě obývací pokoj, kam si zveme hosty a kde hostíme návštěvy. Proč tedy svému obýváku nedodat takový prvek, nad kterým nejen vy, ale i všichni, kdo k vám domů přijdou, budou němě žasnout? Na mysli máme zrcadlovou stěnu, tedy takovou stěnu, která bude celá obložená zrcadly. Uměli byste si něco takového doma vůbec představit?

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.