🚨🚨🚨Čistíme sklady - velké slevy na veškeré skladové zboží. Neváhejte, akce platí do konce týdne.🚨🚨🚨
Potřebujete poradit? Volejte Po-Pá 08:00 - 12:00   +420 466 566 060
Inspirace, rady, tipy

Přichází jaro – Jak zabydlet a zvelebit zahradu?

Jaro klepe na dveře a vy se rozhlížíte po zahradě a přemýšlíte, jak nejlépe uspořádat prostor a celou zahradu připravit? Nemůžete se rozhodnout, kam umístíte zahradní nábytek, kde vysejete květiny a na jaké místo postavíte bazén? Inspirujte se našimi tipy, jak zahradu uspořádat, abyste v ní mohli nerušeně relaxovat, naslouchat zvukům přírody a kochat se záplavou květin.

Bazén vedle domu? Nejlepší volba!

Ne každý si může dovolit na své zahradě velký bazén. Naštěstí můžete pro milovníky vody postavit velký nafukovací nebo s nosnou konstrukcí. Jenže kam takový bazén umístit? Designéři doporučují, že by měl být na slunném místě blízko domu nebo zahradní chatky. Z jakého důvodu?

  • Budete z okna domu vidět na děti.
  • Nebudete muset chodit k bazénu přes celou zahradu.
  • Do domu to budete mít blízko, když si budete potřebovat dojít například pro ručník.

Zajistěte místa k sezení pro celou rodinu a přátele

Místa k sezení řešte podle velikosti zahrady. Pokud máte to štěstí, že máte velkou zahradu, umístěte nábytek na dvě místa na opačných koncích pozemku. Vzdálenější posezení oceníte, když nechcete, aby vám šel kouř z grilu do domu. Zároveň nebudete rušit děti, pokud jste je poslali spát, ale vy venku ještě zůstáváte.

Hlavní sezení vybudujte u domu, nejlépe s průchodem dovnitř. V blízkosti posezení vysejte trávník a zútulněte zákoutí květinovými záhony. Pohled na pás zeleně vám zlepší náladu.

TIP: Využijte jak odpolední, tak večerní slunce. Není to úžasná představa, jak odpočíváte v zahradním křesle, popíjíte drink a vyhříváte se ve zlatavé záři večerního slunce?

Pořiďte sezení podle stylu zahrady. Jak na to?

Zahradní nábytek umístěte na terasu, do pergoly nebo do altánku. Rozestavte zahradní sezení podle toho, jestli preferujete slunečné nebo stinné místo. Teprve poté vyberte set zahradního nábytku. V jakém stylu ho vybrat? Řiďte se hlavně konceptem zahrady.

  • Zahradní nábytek v tradičním stylu můžete vybrat ideálně z přírodních materiálů. Kolem posezení vysázejte květiny nebo nízké dřeviny.
  • Zahradní nábytek v moderním stylu pořídíte ve světlém i tmavém provedení. Prostor zahrady zútulněte ratanovými židlemi s pohodlnými sedáky a stolem se skleněnou deskou. Tento typ nábytku vynikne v zahradních altánech a pergolách s popínavými rostlinami.
  • Luxusní zahradní nábytek můžete zkombinovat se zahradní lavicí a odkládacím zahradním stolkem. Luxusní zahradní nábytek se bude vyjímat v blízkosti fontány, zahradního jezírka, sochy nebo ve stínu exotických stromů.
  • Zahradní nábytek v minimalistickém stylu se hodí na všechny zahrady, zejména na nově vybudované terasy a na zahrady s precizně posekaným trávníkem a kuželovitými dřevinami.

Zahrada – to není jen nábytek, ale i rostliny a dekorace

Zahradu oživte květinovými záhony, stínomilnými rostlinami nebo třeba solárními dekoracemi. I obyčejné kameny mohou prostor příjemně ozvláštnit. Pokud chcete na zahradě vybudovat kůlnu nebo kompost, umístěte je na kraj pozemku. Naopak třeba fontána nebo jezírko budou dobře působit ve středu zahrady.

TIP na rostliny dle umístění

Zkraje jara si zkontrolujte, jestli máte v pořádku všechno zahradní náčiní. Vytvořte si plán výsadby a zahradu po zimě ukliďte. Nezapomínejte na pravidelnou údržbu a alespoň jednou týdně obhlédněte, co je potřeba udělat.

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.