🚨🚨🚨Čistíme sklady - velké slevy na veškeré skladové zboží. Neváhejte, akce platí do konce týdne.🚨🚨🚨
Potřebujete poradit? Volejte Po-Pá 08:00 - 12:00   +420 466 566 060
Novinky & zajímavosti

3 věci, které jistě o kancelářských židlích ještě nevíte

Jak již jistě víte, špatně zvolená kancelářská židle může v nemalé míře po čase pěkně potrápit vaše zdraví, ale víte také o některých zajímavostech a historii kancelářských židlí? Nebo jakou roli zde hrál velmi známý Charles Darwin? Níže jsme pro vás připravili tři zajímavosti o těchto v dnešní době nepostradatelných židlí.

Kancelářské židle a jejich hojné využití

Každý průměrný administrativní pracovník sedí na své kancelářské židli přibližně deset hodin denně. Když zvážíme fakt, že takový člověk pracuje 262 dní v roce, kancelářskou židli tedy bude využívat přibližně 2 620 hodin. Z tohoto důvodu by měl každý výrobce navrhnout takovou židli, která vydrží dlouhodobé a každodenní používání pro jakéhokoliv člověka. Velmi pozitivní zprávou je, že průměrná kancelářská židle vydrží sedm až osm let, poté by se měla vyměnit, což je tedy podle nás celkem dobrá zpráva. Ovšem existují i speciální kancelářské židle, které při správné péči vydrží až deset let.

Kousek o původu kancelářské židle

Možná se vám tato zajímavost bude zdát matoucí, ale první své doby moderní kancelářskou židli pomohl sestrojit biolog Charles Darwin, který byl jak je známo workoholikem, jenž strávil dlouhé hodiny studováním a sbíráním vzorků rostlin a zvířat. Aby pro Darwina tato zajímavá práce nebyla tolik únavná a jednoduše se mohl pohybovat po místnosti bez velké námahy, přidělal k nohám dřevěné židle, která byla tradicí pro svou dobu, kolečka. No a světe div se, na světě byla “komfortní kancelářská židle”.

Dnes jsou kolečka, známá také jako rotační kolečka, a jsou tedy běžnou součástí každé kancelářské židle. Jen s tím rozdílem, že díky moderní a vyspělé době byly vyrobeny různé kolečka, na různé povrchy podlah. Například kolečka s gumovou obručí budou ideální pro podlahy z tvrdého dřeva, laminátu, dlaždic a linolea. Kdežto tvrdá kolečka budou skvělou volbou pro koberce.

Charles Darwin vs. Otto von Bismarck

Zatímco za skvělý nápad můžeme poděkovat Charlesi Darwinovi, německý kancléř Otto von Bismarck tento dokonalý nápad a návrh zpopularizoval. Darwinův vynález Bismarcka natolik zaujal, že si na zakázku nechal zhotovit stovky kusů židlí pro svou prosperující a rozrůstající se rodinnou firmu. Mimo toho, že Bismarck zpopularizoval kancelářské židle, je i mnoha historiky dnešní doby považován za politického génia, který později založil první sociální stát.

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.