🚨🚨🚨Čistíme sklady - velké slevy na veškeré skladové zboží. Neváhejte, akce platí do konce týdne.🚨🚨🚨
Potřebujete poradit? Volejte Po-Pá 08:00 - 12:00   +420 466 566 060
Novinky & zajímavosti

7 tipů jak zařídit dětem bezpečný domov

7 tipů jak zařídit dětem bezpečný domov

Svou životní lásku každý potká někde jinde. Jeden se seznámí s partnerem v semináři na vysoké škole, další o sebe doslova zakopnou na schodech v obchodním centru a jiní naopak použijí k vyhledání partnera seznamku. Co však mají společné všechny páry je to, že dříve či později si seženou společné první bydlení. Při jeho zařizování myslí na ledajaké věci, ale rozhodně moc ne na to, aby byl jejich domov bezpečný a vhodný i pro děti. Jak ochránit dům už víte, ale jak ochránit své nejbližší se dozvíte nyní. Naštěstí je spousta způsobů, jak dodatečně přizpůsobit bydlení tak, aby i těm nejmenším nehrozilo žádné nebezpečí, aby se jim tam dobře a kvalitně žilo.

Vnímejte svět dětskýma očima

Ono být dítětem v dospělém světě není nic snadného a záviděníhodného. Vše je vysoko, nedosažitelné, nebezpečné. Nevíte, na co můžete vylézt, na určité předměty ve vaší blízkosti lze sáhnout a pohrát si s nimi, na jiné nesmíte pomalu ani pohlédnout. Vše je lákavé a vše vás zajímavá.

Jak to tedy vyřešit ke spokojenosti obou stran? Odstranit vše nebezpečné z dosahu, zajistit věci proti převržení a ubezpečit se, že pobyt v jakékoliv místnosti je pro dítě bezpečné. Místnost musí být v takovém stavu, že se nebudete bát, nechat potomka chvíli samotného.

Co je k tomu potřeba? Různé „vychytávky“ a selský rozum.

Stačí chvilka a je zle

Hlavně malé děti je mít neustále na pozoru. Avšak kdo je rodičem ví, že to není nic jednoduchého, a že žádná supermáma ani supertáta neexistuje. Některým zraněním lze předcházet, jiným se nevyhnete. Pády jsou na denním pořádku, stejně tak jako odřeniny a různé malé ranky.

1. Ostré hrany - Pokud máte byt vybaven nábytek s pravými úhly a ostrými hroty, je na čase popřemýšlet, zda jej nevyměnit za něco méně život ohrožujícího. Pokud se vám nechce obměňovat celá sestava, zkuste aspoň odstranit ty nejbezpečnější části a na ostatní rohy konferenčních stolů a komod zakupte krytky.

2. Chemikálie - Odstraňte z dosahu veškeré chemikálie a nebezpečné látky. Není to přece nic složitého vzít prací gely, čističe odpadu a jary na nádobí a umístit je někde nahoru skříňky nebo na polici.

3. Elektrický proud - Zaslepte zásuvky. Dnes už se dají koupit přímo bezpečnostní. Pokud je nemáte, vložte do nich ochranné zástrčky. Vyndat se dají pouze takovým speciálním klíčem. Dětské ruce jsou na to krátké.

4. Nebezpečné květiny - Zkontrolujte všechny rostliny, které pěstujete. Takový oleandr, tchýnin jazyk nebo jmelí jsou sice krásné, ale prudce jedovaté. Buď je dejte tam, kde se dítě nepohybuje, třeba veranda, zahrádka před domem nebo balkon anebo je věnujte prozatím bezdětným sousedům.

5. Vše upevnit - Šatní skříně, komody a vysoké policové díly přivrtejte do zdi. Ti malý človíčkové velice rádi šplhají, v tom jim nezabráníte. Ale můžete zajistit, že nezůstanou ležet pod těžkým obývacím nábytkem.

6. - Co se týká těch starších dětí, hlídejte je při pobytu u bazénu, u vaření a u výtvarných Voda, kuchyně, nástroje činností, kde pracují s nůžkami. Nepozornost způsobila už řadu poranění. Malý tip pro vás – k varné desce zakupte přídavnou ochranou desku proti sesunutí hrnce dolů, v bazénu vybudujte schody a zakupte nůžky se zaoblenou špičkou.

7. Drobnosti - Pozor dejte i na drobnosti v podobě drobných součástek hraček. Je známo už mnoho případů vdechnutí hračky z Kinder vajíčka.

Investujte do výškově nastavitelného nábytku, dvou umyvadel v koupelně, kdy to jedno bude určeno dětem anebo do takových předmětů jako jsou schůdky či přídavná prkýnka. Velice tím zpříjemníte život svým malým kopiím.

K zařízení domova potřebujete hlavně finance a vkus. V případě rodin s dětmi je to navíc snaha o bezpečný domov.

 

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.