🚨🚨🚨Čistíme sklady - velké slevy na veškeré skladové zboží. Neváhejte, akce platí do konce týdne.🚨🚨🚨
Potřebujete poradit? Volejte Po-Pá 08:00 - 12:00   +420 466 566 060
Novinky & zajímavosti

Chraňte svůj majetek, bezpečnostní vchodové dveře vám pomohou

Chraňte svůj majetek, bezpečnostní vchodové dveře vám pomohou

To co je nám drahé, bychom měli střežit jako oko v hlavě. V našich domovech uchováváme různé předměty a vybavení. Někdo stále nevěří bankám, a proto si pořídí do bytu vlastní trezor či bankovky ukrývá doslova a do písmene pod matrací. Drahá elektronika, jízdní kola či mahagonový stůl lákají zloděje k odcizení. Není radno podceňovat bezpečnost obydlí. Stěhujete se do nového, rekonstruujete nebo jednoduše si nejste jisti funkční původních dveří? Pak je na čase vybrat nové, takové, které budou dobře ohraničovat veřejný prostor od vašeho soukromí.

Vstupní dveře přitom neplní jen funkci bezpečnosti a uzavření majetku před zloději. Často i odolávají proniknutí hluku ze společných prostor, kde může být i v neustálém provozu výtah, dovnitř bytu. Ochraňte své soukromí. Při vykradení se o materiální ztrátu postará pojišťovna a dobře nastavené pojištění majetku, ale citová, psychická újma je mnohdy mnohem horší. Představa, že se někdo úplně cizí procházel po vaší podlaze, prohraboval osobní věci, a kdo ví, co vše ve vašem bytě dělal, je zničující.

Volte takové dveře, které splynou s okolím

Dobré vchodové dveře vyberete na základě několika kritérií. Rozhodně si musíte určit rozpočet, design, materiál a co vše by měly obstát.

Ve volbě materiálu máte volnou ruku. Vyrábí se jak plastová, tak dřevěná dveřní křídla. Tady spousta lidí volí na základě svých zkušeností. Materiál je však druhořadý. V první linii musí stát dobré bezpečnostní prvky a kování. To co vy uvidíte na povrchu je pouze jakási slupka. Vše je tedy ukryto pod ní. Je tedy jasné, že dveře si můžete vybrat takové, aby krásně ladily se zbytkem interiéru. Lze dokonce zvolit dekor z obou stran rozdílný. V případě bytových či panelových domů, je to výhoda. Na společné prostory vyberete umírněné odstíny a spíše neutrální vzhled, aby příliš nepřitahovaly pozornost zlodějů. A z vnitřní strany si je sladíte s podlahou. Tam už popusťte uzdu fantazie. Pozor však na extravagantní vzory. Jak ukazuje historie, náš vkus na podlahy se neustále mění, tak ať s novou pokládkou nemusíme měnit i vstupní dveře.

Co se týká bezpečnostních prvků. Dveře se rozdělují do pěti skupin ochrany. Čím vyšší číslo, tím je na tom ochrana lépe. Běžně se kupují dveřní křídla 3 a 4 kategorie. Tyto kategorie jsou určené podle množství jistících bodů, které kotví prvek do podlahy a zárubně. Nezapomeňte na to, že i kování a další příslušenství hraje svou roli. Záleží i na drobnostech jako je klika, kukátko či páka. To vše zajistí drahocenné minuty navíc, při dobývání zlodějů do vašeho bytu. Jak již bylo dříve řečeno, nejde zde jen o bezpečnost před proniknutím nevítaných osob do vašeho bytu. Svou roli zde hraje i zvukotěsnost a protipožární ochrana.

Cena vyšší, ale bezpečnost je zajištěna

A v neposlední řadě se při určení rozpočtu nedržte při zemi. Radši trochu připlatit, než bez rozmyslu koupit první zlevněný kus. Na dobrou koupi si připravte cca 30 000 Kč. Cena stejná jako za ojeté auto. Ale mnohonásobně důležitější.

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.