Potřebujete poradit? Volejte Po - Pá 8:00 - 16:00   +420 466 566 060
Novinky & zajímavosti

Čím přispějete čistému ovzduší v domácnosti?

Čím přispějete čistému ovzduší v domácnosti?

Zdravé a čisté ovzduší v domácnosti by mělo být prioritou pro každého z nás. Nejenže tím viditelně zlepšujeme úroveň a kvalitu bydlení, ale zároveň předcházíme nepříjemné zkušenosti, kdy pozvaná návštěva už mezi dveřmi znechuceně ohrnuje nos a stěžuje si na nepříjemný zápach - v tom horším případě o tomto problému mlčí a udělá si vlastní obrázek. Pokud vás zajímá, jak můžete zlepšit ovzduší u vás doma, přečtěte si náš dnešní článek.

Tip číslo jedna: vysávání není noční můra

Co si budeme povídat - luxování asi nepatří k těm nejoblíbenějším činnostem, kterým byste se chtěli věnovat každý den, viďte? Pokud ale chcete přispět k čistějšímu ovzduší v domácnosti, musíte se naučit vysávat nejen pravidelně, ale i pečlivě. V domácnosti, kde se v kobercích i na jiných podlahových krytinách udržuje prach, nebývá zrovna nejzdravější vzduch.

Tip číslo dva: pravidelné větrání není povinnost

Když vám doma něco nevoní, co uděláte? No jasně, otevřete okno a pustíte dovnitř závan čerstvého vzduchu. A to je přesně ono - větrání! Teď v létě se spousta lidí větrání vyhýbá, protože zhoršuje vnitřní klima (otepluje jej), což ale neznamená, že byste v horkých měsících měli pravidelné větrání podceňovat - ba spíše naopak! Uzavřené a nevětrané prostory způsobují ospalost, únavu, bolesti hlavy i nevolnosti.

Tip číslo tři: častá výměna povlečení není na škodu

Jak často u vás doma měníte povlečení? Pokud déle jak jednou za čtrnáct dní, pak si dejte pomyslný pohlavek. Především teď v létě byste měli ložní prádlo, ve kterém se hromadí odumřelé kožní buňky a které do sebe vsakuje pot, měnit každý týden. Po zbytek roku pak stačí jednou za čtrnáct dní. I tím předejdete zvláštnímu a ne zrovna líbivému ovzduší v ložnici.

Tip číslo čtyři: používání digestoře není práce navíc

Máte nad sporákem digestoř? Pokud přikyvujete hlavou, není se čemu divit - tento šikovný pomocník bývá v domácnostech už zažitým standardem. Co ale standardem není, je jeho používání. Divili byste se, kolika lidem se nechce při vaření zapínat (nebo kolik jich na to zapomíná) a následně se diví, že jejich ovzduší v bytě či domě není zrovna ideální. Kuchyně je místo, odkud se linou všelijaké pachy a pachy vzniklé při vaření se v případě, kdy nebudete používat digestoř, snadno dostanou do celé domácnosti. A přitom úplně zbytečně.

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.