🚨🚨🚨Čistíme sklady - velké slevy na veškeré skladové zboží. Neváhejte, akce platí do konce týdne.🚨🚨🚨
Potřebujete poradit? Volejte Po-Pá 08:00 - 12:00   +420 466 566 060
Novinky & zajímavosti

Co je minimalismus? A proč stojí za to ho mít doma?

Minimalismus v interiéru. Zní vám to také tak blahodárně a uspokojivě? Jestliže ano, rozhodně nejste sami. Tento dokonalý styl se stal jedním z nejpopulárnějších interiérových designů dnešní doby.

Jestliže hledáte mírumilovný styl, který bez námahy kombinuje funkčnost a pohodlí, tak zastavte. Níže jsme pro vás připravili článek o tom, proč je tento styl tak dokonalý a jak jej můžete praktikovat i u vás doma.

Fungující minimalismus

Celkem vzato, minimalismus je přesným opakem extremismu. Před několika lety byly interiéry tvořeny velkým množstvím nábytku. Lidé se řídili myšlenkou “více je více”. Některé místnosti byly napěchované nábytkem k prasknutí, spoustu textilní dekorace, nespočet doplňků, ale i tak místnost nebyla funkční. Lidé se cítili stísnění a měli potřebu přidávat další možný úložný prostor.
Po nějaké době se trendy rázným krokem změnily. Lidé upřednostňovali velké a téměř prázdné místnosti, které oplývaly svou funkčností. Nábytek se změnil na minimální, lehký a doplňky byly příliš kýčovité.


V dnešní době je minimalismus funkční, kombinuje se a tvoří s tolika estetickými detaily, aby se váš interiér cítil pohodlně a příjemně.

Jak vytvořit funkční minimalismus

Při zařizování v minimalistickém stylu bude hrát velmi důležitou roli střed místnosti. Tento krok vytvoříte tak, že místnost bude kolem vašeho nábytku, nikoli nábytek kolem vaší místnosti. Například, pokud zařizujete ložnici, postavte lůžko tak, aby se stalo ústředním bodem. Jestliže zařizujete obývací pokoj, vašim ústředním bodem by mělo být hlavní posezení, tedy pohovka. Klíčem k vytvoření dokonalého minimalistického stylu je, aby zbytek vybavení podpořil hlavní místo, nikoli aby ubíral pozornost.

Pokud tedy přemýšlíte, jaký nábytek můžete použít, zaměřte se pouze na takové kusy, které jsou spíše elegantní, bez přílišné textury. Veškerý nábytek vybírejte jednoduchý.

Příslušenství

Příslušenství, neboli dekorace dodají místnosti estetickou hodnotu. Přemýšlíte, jaké dekorace budou vhodné a jaký druh zvolit? Inspirujte se níže uvedenými:

- Velké kusové koberce
- Obrazy a zrcadla
- Dekorativní misky
- Svíčky
- Rostliny
- Decentní dekorativní předměty

S dekoracemi a dekorativními prvky postupujte velmi pozvolna. Nesnažte se za každou cenu vložit do jedné místnosti veškeré výše uvedené předměty. Najděte mezi dekorací a místnosti určitou rovnováhu.

Nábytek vhodný pro minimalistický obývací pokoj

Vybrali jsme pro vás nábytek, který bude vhodný do vašeho obývacího pokoje zařízeném v minimalistickém stylu:

Sedací souprava v univerzální šedé barvě

Konferenční stolek pro snadné dekorování

Jemná obývací stěna

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.