🚨🚨🚨Čistíme sklady - velké slevy na veškeré skladové zboží. Neváhejte, akce platí do konce týdne.🚨🚨🚨
Potřebujete poradit? Volejte Po-Pá 08:00 - 12:00   +420 466 566 060
Novinky & zajímavosti

Jak se zbavit nepříjemných zápachů z dřevěného nábytku

Jak se zbavit nepříjemných zápachů z dřevěného nábytku

Pokud skladujete aromatické potraviny či předměty v dřevěných prostorách, jako jsou truhly, komíny v kuchyňské lince nebo zásuvky, může se stát, že se různé vůně smísí a dřevo jej absorbuje. Pachy mohou být velmi problematické, pokud se rozhodnete nábytek použít k jiným účelům. Jak je tedy možné, se těchto nežádoucích pachů zbavit? Neexistuje jedna jediná odpověď. Především závisí na tom, jakým způsobem byl nábytek dokončený a jaký druh dřeva byl použit. Dokonce, i když si jste jistí odpověďmi na tyto otázky, může být potřeba vyzkoušet spoustu různých postupů a metod, než se pachy eliminují.

Chemické čističe

Na trhu existuje celá řada chemických čističů, které spolehlivě pomohou odstranit nežádoucí zápach. Tyto komerční prostředky jsou přímo k tomuto problému určené, tudíž budou pravděpodobně i nejúčinnější. Vyčistit zápach z vaší skladovací skříně lze i vodným roztokem a amoniakem. Jemným hadříkem namočeným v roztoku utřete nábytek a druhým hadříkem namočeným ve vodě, amoniak stírejte. Při umývání amoniaku ze dřeva, často měňte vodu a dbejte na to, abyste byli na dobře větratelném místě. Tento způsob funguje skvěle i na pachy způsobené kouřem. Pokud však nechcete používat chemické čističe, čtěte níže.

Ocet a olivový olej

Dalším a to velmi jednoduchým a účinným způsobem je odstraňovač pachu vyrobený z octu a olivového oleje. Smíchejte jeden díl olivového oleje a 24 dílů octu. Směs nalijte do rozprašovače a aplikujte rovnoměrně na váš nábytek.

Dřevěné uhlí a noviny

Další možností, jak odstranit pachy pomocí šetrných produktů je dřevěné uhlí a noviny. Obě možnosti skvěle absorbují pach. A pokud se spojí, vytváří tak velmi účinný odstraňovač zápachu. Do novin zabalte dřevěné brikety a zaplňte jimi nábytek. Nechejte takto zabalené uhlí ležet přibližně týden a poté vyjměte. Pokud stále cítíte pach, tento krok zopakujte ještě jednou. Po několika týdnech ucítíte velké zlepšení. Jestliže nemůžete čekat několik týdnů, níže najdete způsob, jak se zbavit zápachu rychlejší metodou.

Levné absorpční materiály, které máte doma

Pokud se vám výše uvedené možnosti z nějakého důvodu nezdají, vyzkoušejte kávová zrna, podestýlku pro kočky či velmi všestrannou jedlou sodu. Smíchejte pastu z jedlé sody s vodou a na několik hodin ji vložte do skříně.
Další možností je podestýlka, kterou můžete taktéž vložit do misky nebo do nějakého látkového pytlíku a nechat ji několik hodin působit. Poslední možností jsou kávová zrna, která stejně jako podestýlku vložíte do pytlíku a necháte 48 hodin působit. Káva eliminuje nežádoucí pachy a podpoří neutrální vůni dřeva.

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.