🚨🚨🚨Čistíme sklady - velké slevy na veškeré skladové zboží. Neváhejte, akce platí do konce týdne.🚨🚨🚨
Potřebujete poradit? Volejte Po-Pá 08:00 - 12:00   +420 466 566 060
Novinky & zajímavosti

Jak zabránit množení alergenů ve vašem domě

Jak zabránit množení alergenů ve vašem domě

I v zimě, kdy jsou keře odkvetlé, stromy opadané od listí, neznamená, že alergie jsou na celou zimní sezónu pryč. Naopak, v zimním období se naše domy tolik nevětrají a pro změnu se více topí. To je pro vnitřní alergeny, jako jsou roztoče, plísně a paraziti domácích mazlíčků přímo ráj k přežití. Tyto alergeny mohou vyvolat různé symptomy alergie a astmatu u miliónů lidí. Podle průzkumů bylo zjištěno, že ve více než 50% domácností se vyskytuje šest druhů alergenů. Nejčastěji byly alergeny detekovány na nábytku, vzduchu, podlahách a vstupních rohožích. Je jasné, že žádný domov nemůže být zcela bez alergenů, ale díky důkladnému a častějšímu uklízení, můžete zabránit v jejich množení. Vyzkoušejte těchto pět tipů pro minimalizování výskytů alergenů a dýchejte jednodušeji.

Pravidelný úklid

Jedním nejlepším a nejúčinnějším způsobem, jak minimalizovat alergeny v domě, je odstranění prachu z nábytku a jiných povrchů. Prachové roztoče jsou nejčastějším spouštěčem příznaku astmatu. Aby odstranění bylo efektivní, nepoužívejte prachovky. Tím ve skutečnosti rozptýlíte částečky prachu po místnosti a podpoříte tak výskyt alergenů. Používejte vlhký hadřík z mikrovlákna, který k sobě efektivně přitáhne všechen prach. Dále se snažte, abyste neměli přehlcené místnosti zbytečnostmi, které zadržují prach.

Časté vysávání

Vysáváním míst, kde se hromadí nejvíce prachu, jako jsou koberce, postele, pohovky můžete mít pod kontrolou všechny alergeny v domě. Levnější vysavače mohou uškodit stejně jako prachovky a spíše alergeny rozvíří po celé místnosti. Doporučujeme používat vysavač s HEPA filtrem, který zachytí malé částice a prachu a zabrání jejich úniku do ovzduší. Tyto vysavače se pohybují v cenové relaci kolem dvou tisíc korun a výš. Neodkládejte tuto méně zábavnou činnost na později, ale vysávejte alespoň dvakrát až třikrát do týdne. Nezapomínejte vysát i postele a pohovky.

Časté praní lůžkovin

Roztoči si přímo libují ve vašich postelích, polštářích a kobercích. Jelikož trávíme spoustu času v ložnici, je velmi důležité tyto nežádoucí tvory eliminovat. Toho docílíte jedině tak, že své lůžkoviny jednou za čtrnáct dní vyperete alespoň na šedesát stupňů a pokud je to možné, tak jej i vysušte v sušičce na prádlo. Jestliže jste astmatik, perte vaše přikrývky, polštáře i povlečení každý týden. Nezapomínejte prát i chrániče matrací.

Důležitá vlhkost

Je velmi důležité najít správnou úroveň vlhkosti ve vašem obývacím prostoru. Příliš vysoká vlhkost může způsobit plísně, které se dlouhou dobu mohou skrývat za skříněmi a zbylým nábytkem, se kterým tak často nehýbete. V závislosti na podmínkách ve vašem obydlí, můžete použít odvlhčovač či zvlhčovač vzduchu, který vám pomůže udržet optimální úroveň vlhkosti, která by měla být přibližně 40 procent.

Chemické čističe

Mezi další spouštěče astmatu nebo jiných alergií, patří i chemické čističe, které se běžně užívají v každé domácnosti. Jestliže jste alergik - astmatik, vyzkoušejte domácí nebo ekologické čisticí prostředky. Naštěstí v dnešní době je trh přehlcený různými eko produkty, tudíž je z čeho vybírat. Tyto čističe jsou sice cenově dražší, ale jsou šetrné k vašemu zdraví. Pokud vám však eko čističe nevyhovují, vyzkoušejte ocet, sodu nebo citrón. Ocet působí jako dezinfekce, soda působí se smícháním s octem jako pískový čistič a citron vám krásně vyleští dřez i koupelnové páky.

 

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.