Prima magazín

Vydáno: Autor: Sandra Franerová

Klimatizace je spásou i vašeho domova

Zdravý domov, zdravý život. Dnešní doba je plná jedů. V potravě, rostlinách, věcech, oblečení i ve vzduchu, který neustále dýcháme. Neustále se zhoršující klimatické podmínky, zvyšující se počet odpadů a přeměna světa v tovární místo není pro životní prostředí nic dobrého. A tudíž ani pro nás ne. V domově strávíme opravdu hodně času. Téměř půl dne. A to už stojí za to, uvažovat nad tím, jak zpříjemnit a hlavně zkvalitnit atmosféru domu. Jak zajistit lepší klima uprostřed horkého léta jsme už psali, toto je návod jak si komfort zajistit po celý rok.

Jednoduchým, i když trošku nákladnějším řešením, je klimatizace. Ta nejen že vzduch vyčistí od škodlivin a zbytky prachu a pylu, ale v případě potřeby i vzduch ochladí nebo oteplí. Takže ji využijete po celý rok. Tato chytrá technologie je pro alergiky a astmatiky dnes už pomalu nutností. Výborně se hodí také do domácností, kde se vyskytují děti, senioři anebo i domácí zvířata.

Ohřejte sebe i partnera v koupelně

Pomocí klimatizace můžete upravit vzduch v jedné místnosti nebo rovnou v celém domě. Záleží, kde všude ji máte přivedenou. Jak to funguje? Vše je na jednoduchém principu. Předání tepla a energie.

Ve chvíli, kdy se budete rozhodovat, kterou klimatizaci zvolit, nejspíš si nebudete vědět rady. Je totiž třeba vzít v potaz mnoho faktorů. Jak často budete zařízení uvádět do chodu, poběží denně po celý rok nebo pouze přes letní a podzimní měsíce, na které světové strany jsou orientovány obytné místnosti a jaká celková objemová plocha bude klimatizována. Při zodpovězení nejen těchto otázek, si jistě zúžíte výběr. A konečné rozhodnutí, vždy můžete probrat s odborníkem.

Klimatizace:

  • Větrá – čerstvý přísun vzduchu
  • Chladí a vytápí – na požadovanou vnitřní teplotu
  • Čistí vzduch – pyl, prach, alergeny, roztoče
  • Ionizuje – nečistoty, bakterie, pachy
  • Zvlhčuje a vysouší – tedy v zimě a v létě

Svou roli hraje i cena. Nebojte se vyšších investic. Rychle se vám vrátí ve vašem pevném zdraví a celé vaší rodiny. A navíc budete mít jistotu, že jste koupili opravdu kvalitní kus. A vy se budete v pohodlí své pohovky těšit z čerstvého vzduchu.

Invertor není k zahození

V posledních letech došlo k modernizaci celého systému. Byl zabudován invertor, který mění výkon kompresoru. Za krátký čas tak lze vytopit místnost, protože jde vše řídit mezi 10 – 100 % výkonu. Díky tomu je vše méně hlučné, efektivnější, snížila se spotřeba energie a přístroje vykazují delší životnost.

Dnes lze tyto chladící jednotky ovládat pomocí ovládače či chytrého telefonu a tabletu. A to je víc než uživatelsky příjemné. Navíc je vše velmi jednoduché na obsluhu. A nemusíte se obávat, že by klimatizace „hyzdila“ váš interiér. Kryty jsou vyhotoveny ve velmi moderním pojetí a vybírat můžete z nepřeberného množství motivů. Jistě vyberete tak, aby ladila s nábytkem a doplňky celého interiéru.

 

Náš blog tvoří Sandra. Článek pro Vás napsala Sandra. Jsem obyčejná žena, která si ráda plní sny. Psaní mě vždy bavilo. Už jako malá holka jsem neustále ležela v knihách a tzv. psala do šuplíku. S vytvářením různorodých textů se již nějakou dobu zabývám. V současné chvíli jsem doma s dvěma dětma, dcerkou Lilienkou a synem Kiliankem, a tak je pro mě tento koníček, příjemným zpestřením dne. Ráda se věnuji různorodým tématům, protože obohacují i mě samotnou.

Katalog

Expresní dodání zboží
Doprava zdarma od 500 Kč
Nejnižší ceny
Pravidelné slevy
Záruka až 5 let

© 2013-2020 primazidle.cz