🚨🚨🚨Čistíme sklady - velké slevy na veškeré skladové zboží. Neváhejte, akce platí do konce týdne.🚨🚨🚨
Potřebujete poradit? Volejte Po-Pá 08:00 - 12:00   +420 466 566 060
Novinky & zajímavosti

Nesnášíte pavouky? Poradíme, jak je vypakovat z vašeho domova!

Nesnášíte pavouky? Poradíme, jak je vypakovat z vašeho domova!

Jen málokomu se nezježí chlupy na rukou při pohledu na tolik neoblíbené osminohé zvířátko, které se s takovou radostí bez pozvání stěhuje do našich domovů. Ano, chápete správně - máme na mysli pavouky, které má v lásce asi jen málokdo. Spíše se shodneme na tom, že co se pavouků týče, má k nim většina z nás odpor - někteří pak dokonce hrůzu a strach. Pavouky k nám domů nejvíce láká vidina tepla a potravy, nepohrdnou ani pohodlnému přístřeší. Co ale dělat v případě, kdy pavouky opravdu v lásce nemáte a chcete se jich zbavit?!

Nikdo vás nezval! Aneb jak pavouky dostat pryč?!

Nejlepší pomocí je v tomto případě prevence. Je spousta věcí, které můžete udělat proto, aby se k vám domů pavouci nedostali - případně aby se jim k vám domů vůbec nechtělo. Máme pro vás pár tipů:

Za prvé: nenechte jim žádnou volnou cestu

Asi vás nepřekvapí, že pavouky nemusíte domů pouštět pouze otevřenými okny nebo dveřmi. Tyto potvůrky se do domácnosti dokážou dostat každou volnou skulinkou, kterou objeví. Okna můžete vybavit sítěmi proti hmyzu (pomohou i proti jiným nezvaným hostům). S pomocí tmelu vyplňte mezery vzniklé mezi okny a dveřmi, které lze rovněž využít jako volný vstup k vám domů. Pomoci může i utěsnění špehýrek kolem drátů a kabelů vedoucích zvenčí dovnitř.

Za druhé: zbavte se vegetace okolo domu

Najdou se mezi námi tací, kteří neodolají domu porostlému břečťanem nebo jinou vegetací. Pro pavouky vegetace obecně představuje vítaný úkryt, ze kterého už je to jen kousíček k vám domů. Levitující zahrada okolo domu či bytu je sice na pohled pěkná, ale zároveň je útočištěm pro všelijakou havěť, která se pak o to snáze dostane až k vám do domácnosti.

Za třetí: prevence s vůní cedrového dřeva

Na závěr ještě jeden tip týkající se prevence. Abyste předešli nastěhování pavouků k vám domů, vyrobte si na okna i kamkoli jinam do domácnosti dekoraci v podobě cedrové kůry. Pavouky opravdu neláká vůně cedrového dřeva, naopak se jí vyhýbají širokým obloukem a to je přesně ten cíl, kterého chcete dosáhnout.

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.