Prima magazín

Vydáno: Autor: Sandra Franerová

Přineste do svého domu barvy roku a ucítíte změnu

Denní světlo se prodlužuje. Venku se začínají střídat teploty. Bývají jak chladné dny, tak i takové, které připomínají první jarní dny. A na ty mnoho z nás velmi těší. Nejen kvůli tomu, že skončí období chřipek, dusivých kašlů a běžných nachlazení. Ale i proto, že jaro je příslibem něčeho nového.

V této části roku, na jaře, většina lidí přechází do jiné práce, plánuje cesty do zahraničí a začíná na ně spořit, rozhoduje se o vážných věcech jako je pořízení rodiny, pouští do staveb domů nebo různých rekonstrukcí. S jarními slunečními paprsky jde všechno líp. A věřte, že to tu bude dříve než byste čekali.

Optimistická korálová, uklidňující medově hnědá

Také se na začátku roku rozhoduje o tom, jak bude vše vypadat. Vybírá se barva roku a tu každoročně vyhlašují společnosti Pantone a Akzo Nobel. Letos zvolilo korálovou a medově hnědou škálu módy, bytových doplňků a maleb na stěnáceh. Pantone je zástupcem pro módu a kosmetiku, Akzo Nobel pak pro prvky interiéru.

Tyto odstíny budou na každém rohu. Proto i vy, se již začněte poohlížet po nových závěsech, kobercích do předsíně či polštářcích na sedací soupravu, abyste na svěží vlně jeli i vy.

Vůně a barvy vždy nějak ovlivňují psychiku člověka. Barvy jsou proto zvolené tak, aby korespondovali s děním ve společnosti. Vychází se studií, z názorů spotřebitelů a shodují se na ní i rady uvedených společností a řada psychologů. Barevná škála vždy něco představuje. Letos je to právě naděje na trochu harmonizace v životě, v jinak uspěchaném světě plném stresu.

Méně je více

Avšak, není nutné začít vše přetvářet. To v podstatě ani není žádoucí. Spíše byste o korálovou a medově hnědou měli doplnit šatník třeba ve formě kabelek, šátků, brýlí a jiných doplňků. V kosmetické taštičce by neměli chybět oční stíny nové kolekce a do interiéru třeba propašujte nové květináče, obraz na stěnu nebo rohož do koupelny. Lze takto vymalovat třeba i jednu stěny v ložnici, kuchyni nebo kdekoliv to bude vhodné. Pořiďte nový přehoz na postel a uvidíte tu optimistickou změnu ve vašem životě.

Vzácná barva

Korálová barva, je barva nacházející i v přírodě, avšak velmi vzácně. Lze ji spatřit v oceánu na korálových útesech. Je to mix oranžové, růžové a červené. Výborně oživí dříve tak oblíbené šedé a bílé interiéry. Nepůsobí násilně. Dokonale se snoubí i se zlatou. Je to velmi rozjasňující optimistická barva.

 

Náš blog tvoří Sandra. Článek pro Vás napsala Sandra. Jsem obyčejná žena, která si ráda plní sny. Psaní mě vždy bavilo. Už jako malá holka jsem neustále ležela v knihách a tzv. psala do šuplíku. S vytvářením různorodých textů se již nějakou dobu zabývám. V současné chvíli jsem doma s dvěma dětma, dcerkou Lilienkou a synem Kiliankem, a tak je pro mě tento koníček, příjemným zpestřením dne. Ráda se věnuji různorodým tématům, protože obohacují i mě samotnou.

Katalog

Expresní dodání zboží
Doprava zdarma od 500 Kč
Nejnižší ceny
Pravidelné slevy
Záruka až 5 let

© 2013-2021 primazidle.cz