🚨🚨🚨Čistíme sklady - velké slevy na veškeré skladové zboží. Neváhejte, akce platí do konce týdne.🚨🚨🚨
Potřebujete poradit? Volejte Po-Pá 08:00 - 12:00   +420 466 566 060
Novinky & zajímavosti

Retro a bazarový nábytek je opět v módě

Retro a bazarový nábytek je opět v módě

Někdy si na současný interiér natolik zvyknete, že vás pohled na něj a přítomnost v něm už vůbec netěší. Každý den se díváte do stejného zrcadla, snídáte u stejného stolu a večer ležíte na stejné posteli. Noviny, které přináší den co den váš manžel, jsou vždy uloženy na stejné poličce a obývací pokoj už také nepřináší žádné nové prvky k prozkoumání. V podstatě jediné, co se za ty roky změnilo, je bujnost vašich rostlin a množství tzv. lapačů prachu, které jste naskládali, kde se dalo. Chcete svůj domov něčím oživit? Zkuste nějaký netradiční kousek nábytku. Do interiéru se vrací retro styl.

Co vše považovat za retro

Retro stylem označujeme vše, co bylo vytvořeno v 60. A 70. letech. Všechny ty socialistické komunistické předměty, hrnečky a zaoblené židle, které jste kdysi vyhodili na skládku či věnovali někomu v rodině, by se vám teď náramně hodili. Takové plastová barevná váza rozzáří každou předsíň a vstupní chodbu. Když do ní vložíte a nainstalujete navíc umělé květiny, bude to dokonalé.

Kde najít retro kousky

Jak dostat retro do svého domova? Jednoduše. Vylezte na půdu, poptejte se po rodině, známých a prolezte garáže a sklepy. Pokud jste našli starou zachovalou komodu, vyhráli jste jackpot. Stačí ji zrenovovat, ať vám nedělá ostudu a pak zvesela začít používat. Uvidíte, že když ji dáte nový nátěr, panty a případně i úchytky, už první návštěvy budou vyzvídat, kde jste sehnali takový skvělý designový kousek. Může však nastat i druhá situace. Že jste nenašli zhola nic, protože všichni kolem vás se dokonale zbavili veškeré veteše a starého nábytku. Nezoufejte. Projděte bazary v místě bydliště i na internetu. Tam jsou opravdu skvosty, čekající pouze na vás.

A poslední možností je využít dnešních firem, které se specializují na vytváření produktů připomínající staré kousky, Vintage styl a oprýskaný vzhled. To není zas tak velký problém to napodobit. Takových obchodů dnes najdete desítky.

Pozor na přílišnou snahu

Přesto však nekupujte, vše na co narazíte. I v retro stylu je důležité, aby zapadal do celkového dojmu. Jinak to nebude fungovat. Retro styl do interiéru však můžete vnést i jinak než pouhým nábytkem a dekoracemi. Zkuste vymalovat stěny do nějakého vzoru. Nalepte barevné tapety, kombinujte syté barvy. Nebojte se výrazného rázu pokoje.

Nakupte textilie ve stylu 60. a 70. let a oživte polštáře na sedací soupravě, nechte ušít závěsy na okna či položte ubrus s geometrickými vzory na jídelní stůl. Hned vám bude chutnat jinak.

Avšak pozor. Rozhodně se řiďte heslem – Méně znamená více. Hlavně nic nepřekombinovat. Pokud použijete výrazný vzor na stěnách, pak zbytek interiéru už laďte s citem a respektem k barvě a materiálu.

 

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.