⚠️⚠️⚠️ Totální výprodej likvidace skladu - slevu až 50% v celém eshopu. Neváhejte akce je platná po omezenou dobu. ⚠️⚠️⚠️
Potřebujete poradit? Volejte Po-Pá 08:00 - 19:00   +420 466 566 060
Novinky & zajímavosti

Rolety, závěsy nebo záclony - co padne oknům nejlépe?

Rolety, závěsy nebo záclony - co padne oknům nejlépe?

Hodí se do oken záclony? Nebo je tento trend dávno zapomenutý? A co takové závěsy? Používají se vůbec? Nebo i tahle varianta stínění oken už je dávno pasé? Možná si nad podobnou otázkou lámete hlavu i vy. Nelíbí se vám holá okna a rádi byste je něčím vyzdobili, dodali jim ten správný šmrnc a celému prostoru propůjčili jistou útulnost. Pokud se nemůžete rozhodnout, která alternativa padne vašim oknům nejvíce, přečtěte si dnešní článek. Určitě vás v mnohém inspiruje!

Záclony rozhodně nevyšly z módy

Mnoho lidí se drží toho názoru, že klasické záclony dávno vyšly z módy a mít je v dnešní moderní době na oknech, je považováno za velký faux pas. A víte co? Je to hloupost! Záclony totiž v žádném případě nejsou mimo hru, ba právě naopak v dnešní době zažívají svůj velkolepý boom.

Pro a proti

Do karet záclonám hraje jejich nepřeberný výběr, ať už se to týká barev, střihů nebo vzorů. Na trhu je k dostání nespočet druhů záclon, některé jsou krátké, jiné dlouhé, některé jsou čistě bílé, jiné mají nějakou barvu. Další výhodou je zútulnění prostoru, který díky zácloně na okně rázem získá na zařízenějším dojmu.

Za nevýhodu záclon lze určitě považovat skutečnost, že na nich usedá prach. Zvláště pak v místnostech, jako je ložnice nebo dětský pokoj, kde se hodně práší. Pro alergiky tak nejsou záclony zrovna vhodné. Dalším minusem je postupné zažloutnutí, kdy záclony postupem času ztratí svůj bělostný nádech a získají spíše lehce nažloutlý podtón.

Závěsům ještě neodzvonilo

Uvažujete nad závěsy? Co se závěsů týče, je pravda, že dříve byly obrovským hitem a nacházely se snad v každé domácnosti. Pak se od tohoto trendu trochu upustilo a závěsy na pár let zmizely z našich domovů. Teď je ale všechno jinak a závěsy se opět vrací do módy, což je jedině dobře, protože nám mají hodně co nabídnout.

Pro a proti

Výhodou závěsů je stejně jako u záclon pestrý výběr. Kdo hledá, ten najde velké množství barevných variací, závěsy se liší nejen odstínem, ale především motivem a vzorem, protože právě pro ty jsou závěsy typické. Závěsy se liší i použitou látkou, některé jsou hrubší a silnější, jiné jsou naopak jemné a vzdušné. Proto si každý může vybrat přesně to, co se mu líbí. Velkým plusem závěsů je dokonalé stínění, které vás zbaví jak otravných slunečních paprsků, tak ještě otravnějších pohledů sousedů.

Co se nevýhod týče, určitě opět zmíníme částečky prachu, které se na závěsech uchycují. Někdo může za nevýhodu považovat skutečnost, že při nesprávném výběru mohou závěsy interiéru spíše uškodit a způsobit, že bude vypadat menší, přeplněnější.

Rolety jsou hitem

Jestliže chcete jít s dobou, vsaďte na rolety, které se právě teď těší velké popularitě. Rolety jsou nadčasové, trendy a moderní, takže interiéru propůjčí svěží nádech a příjemný šmrnc. I rolety jsou vhodnou volbou, pokud chcete místnost zútulnit, případně vyřešit otázku stínění oken.

Pro a proti

Výhodou rolet je, jak už asi čekáte, výběr. Možná se opakujeme, ale je to tak. V případě rolet ale můžete volit nejen mezi barvami a vzory, ale i mezi typy. Rolety jsou totiž látkové či římské a každé mají něco do sebe. Dalším plusem je snadné ovládání a regulace světla.

Co se nevýhod týče, liší se podle toho, jaký druh rolet si vyberete. Látkové rolety, které jsou jednolité, zabraňují úplnému otevření okna. Bambusové rolety zase nedokážou nabídnout plnohodnotné stínění, protože do místnosti propouští světlo. Látkové rolety vyrobené ze syntetiky jsou hrubé a tvrdé na dotek.

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.