🚨🚨🚨Čistíme sklady - velké slevy na veškeré skladové zboží. Neváhejte, akce platí do konce týdne.🚨🚨🚨
Potřebujete poradit? Volejte Po-Pá 08:00 - 12:00   +420 466 566 060
Novinky & zajímavosti

Velkoformátové obklady jsou hitem

Velkoformátové obklady jsou hitem

V jednoduchosti je krása. Co je malé, to je roztomilé, ale větší je lepší. Ztotožňujete se s danými výroky? Pak je zde pro vás velkoformátový obklad. Kdysi pouze jako výstavní prvek designových studií. Dnes již běžně dostupným materiálem. Lze je používat klasicky jako dlažbu či obklad v koupelně, ale umožňují i větší experimenty. Stačí popustit otěže fantazie.

Opticky rozšíří a sjednotí místnost

Takovým zažitým zvykem a názorem je to, že do malé místnosti se mají dát malé rozměry obkladů. Je tomu však naopak. Velký formát opticky zvětší místnost. Sjednotí ji. Třeba taková koupelna, v panelovém domě, je využívaná na 110%. Je zde umyvadlo, sprcha či vana, skříňka s úložným prostorem, pračka se sušičkou, koš na špinavé prádlo a zrcadlo. Vše je namačkáno na sobě a místnost působí velmi stísněně a přeplácaně. Velké rozměry obkladů a dlažby ji opticky rozšíří. Navíc je zde minimum spár a prostor tak není tolik členěn, jako je tomu v případě klasiky. Velmi dobře se udržují a jsou vyhotovená v mnoho dekorech a rozměrech.
Optické zvětšení lze využít i na jiných místnostech.

Toaleta, předsíň, veranda.

Díky různým imitacím jsou stále oblíbenější. Dřevo je materiál oblíbený pro svou jedinečnou kresbu. S životností je to už horší. A vlastnosti také nejsou nijak ohromující. Tím, že jej nahradíte obkladem, získáte podlahu, kterou jste toužili mít. Dřevěnou podlahu do koupelny pořídíte jen obtížně, ale keramickou velmi snadno. Nenavlhnou, netvoří se na nich plísně a bakterie. I když víme jak s nimi účinně bojovat, je lepší se jim vyhnout. Takže jsou ideální volbou i pro všechny milovníky pořádku.

Nečekejte na rekonstrukci, nalepte je ještě dnes

Pokud máte před stavbou či plánovanou rekonstrukcí budete volit pokládku tak, jak je zvykem a jak uvádí výrobce na obalu. Jestliže jste se do velkoformátových dlaždic právě zamilovali, ale z odstraňování stávajících dlaždic máte husí kůži, nezoufejte. Nemusíte se hned vzdát svého snu. Pokud je stávající vzhled v pořádku bez vypuklin a prasklin, lze jej použít jako podklad pro novou pokládku. Vyrábějí se i 3,5 mm tenké dlaždice, které lze nalepit přímo na původní. Toto řešení velmi usnadní, urychlí a zlevní práci. Nemusíte ztrácet čas ani peníze s odstraněním původního materiálu.

U pokládání formátů větších rozměrů je však nutné pracovat velmi pečlivě. Pokládka musí být co nejpřesnější. Jdou víc vidět nerovnosti a odchylky. Je dobré si na to najmout zkušeného řemeslníka.
Běžné rozměry jsou 100 x 100 cm, 60 x 120 cm a 40 x 120 cm. Cenově se pohybují na vyšší úrovni cca 700 Kč / m2. Ta se liší dle výrobce, lokality prodeje a dekoru, co znázorňují. Rozhodně je jejich dostupnost rok od roku větší. A obliba taktéž.

Nelze opomenout ani netradiční způsob využití. Lze jimi obložit dveře, vanu, vyrobit poličku nebo využít jako venkovní obklad domu jako fasáda. Dům pak působí velmi elegantně a rozhodně tím vzroste jeho design.

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.