Prima magazín

Vydáno: Autor: Nikola Klementová

Venkovské bydlení ve stylu Provence

Nadchnul vás venkovský styl bydlení? Jestli ano, zkuste váš domov přeměnit na jednoduchý, láskyplný venkovský styl z Provence, plný teplých a přírodních barev. Existuje mnoho prvků, které dokážou povzbudit francouzské venkovské prostředí. Výsledek je vždy famózní, rustikální a přírodní. Nyní vám v několika jednoduchých krocích představíme, jak efektivně a účinně vnést do vašich domovů provensálský styl.

Barevné tóny

Barvy, které mohou zdobit váš dům ve francouzském venkovském stylu, jsou velmi bohaté a vybírat můžete z širokého barevného spektra. Zvolit můžete jasně žlutou, tmavější červenou, měděnou, jasně zelenou, tmavě zelenou, kobaltově modrou a světle modrou - tyto všechny barvy se nachází v tomto úžasném dekoračním stylu. Dále pak dřevěný světlejší nábytek se svítidly, dodají prostoru teplé tóny a nádherné linie. Typické pro francouzský styl jsou masivní dřevěné trámy a tkaniny, které svým motivem zvýrazní květinovou krásu Provence.

Ozdobné architektonické prvky

Kamenné zdi a podlahy, staré dřevěné stropní trámy, vyřezávaný nábytek z masivu, tvoří nejideálnější jiskru venkovského stylu. Pokud vybíráte jídelní stůl, sáhněte po obdélníkovém nebo kulatém tvaru s matným povrchem, nikoli s lesklým. Všechen nábytek vybírejte v imitaci starého stylu a světlé barvy.

Osvětlení

Tradiční Provence přirozené světlo, by vždy mělo předčit osvětlení umělé. Spoustu přirozeného světla získáte výměnou stávajících terasových dveří, za francouzské dveře a okna. Ne vždy je tato změna možná. Pokud je nemožné podstoupit takovou radikální změnu, zvolte mosazné či železné lucerny, nebo lustry s imitací svící s výrazným venkovským šarmem.  

Podlahy

Stejně jako většina materiálů použita ve výzdobě Provence, by i podlaha měla být z přírodního materiálu, jako je masivní dřevo a kamenné nebo terakotové dlaždičky. Moderní ekvivalenty spojují kamenné dlaždice v barvách světle růžové, červené až po medové a tmavě hnědé. Stejně jako dřevěné a terakotové dlaždice, také kusový sisalový koberec spadá do tohoto venkovského stylu.

Náš blog tvoří Nikola. Článek pro Vás napsala Nikola. Jmenuji se Nikola K. a jsem nezávislým copywriterem a redaktorem pro mnoho internetových magazínů. Miluji slova a hraní s nimi. Pokud se zrovna nevěnuji své kouzelné malé dceři, píši různorodé články. Psaní článků se stalo mou vášní, stejně jako cestování a má skvělá rodina.

Katalog

Expresní dodání zboží
Doprava zdarma od 500 Kč
Nejnižší ceny
Pravidelné slevy
Záruka až 5 let

© 2013-2021 primazidle.cz