⚠️⚠️⚠️ Totální výprodej likvidace skladu - slevu až 50% v celém eshopu. Neváhejte akce je platná po omezenou dobu. ⚠️⚠️⚠️
Potřebujete poradit? Volejte Po-Pá 08:00 - 19:00   +420 466 566 060
Novinky & zajímavosti

Zařízení domova prozradí mnohé o jeho majiteli

Zařízení domova prozradí mnohé o jeho majiteli

Přečíst člověka může být trochu oříšek. Lidé umí dobře skrývat svou pravou tvář a chovat se dle naučených vzorců chování. Často je tak pro okolí velmi těžké rozeznat, kým ve skutečnosti je. Co nám však může napovědět je styl jeho bydlení. Nechte se pozvat na kávičku a všímejte si, jakým způsobem si váš přítel zařídil byt.

Domov si zařizujeme tak, aby nám v něm bylo příjemně. Obklopujeme se věcmi, které máme rádi a vybíráme nábytek, který nás zaujme. Psychologové tvrdí, že vkus a duch v jakém se nese byt, se odráží osobnost toho, kdo v něm bydlí.

Otevřený člověk miluje prostor

Jestliže jde o extroverta, který miluje lidi a je rád středem osobnosti, bude jeho byt hýřit barvami, hlavně těmi teplými. Byt působí hřejivě, útulně. Je zde mnoho prostoru a míst k sezení pro početnou návštěvu. Miluje doplňující prvky jako deky, polštáře. Nechybí extravagantní vzory a struktury látek, které přitáhnou vaší pozornost a tudíž vás tak trochu déle udrží v blízkosti hostitele. A o to jde. Takový člověk prostě nechce být sám.

Nenajdete u něj malou postel, ani stolek v rohu místnosti. Naopak. Velký jídelní stůl s mnoha židlemi je středobodem kuchyně. V obývacím pokoji zase stojí velká pohovka vybízející k uvelebení. Často je u něj k vidění paletový nábytek, protože je variabilní.

Na stěnách visí fotografie rodiny a přátel, na policích jsou vystaveny suvenýry z výletů a zájezdů.

Uzavřenost se odráží i v interiéru

Dalším typem člověka je přesný opak výše popsaného profilu. Introvert je uzavřen do sebe. Nepouští si jen tak někoho k tělu a věří jen svým přátelům. Co se týká zařízení bytu, tak ten je vyobrazen v zemitých barvách, šedých tónech a čistých liniích. Minimalismus je hojně protkán jejich celým životem. Není zde nic navíc a vše má svůj účel.

Praktičnost je heslem každého introverta. Tedy pokud jde o osobu žijící v rodině čítající čtyři členy, celý byt bude zařízen pro čtyři členy. Židle navíc uschované pro případnou návštěvu nehledejte.

Tradicionalista v životě i na nákupu

Byt protkán starým nábytkem po babičce jako je toaletní stolek, stojací lampa a židle ke klavíru užívaná k sezení u dětského stolečku ukazuje na tradičně založeného člověka. Rustikální styl a tradicionalismus charakterizuje lidi, kteří mají svůj život dokonale naplánován a neradi improvizují.

Rádi se obklopují věcmi, co mají již něco za sebou a jsou léty prověřené.

Neuklizený stůl je značkou každého kreativního člověka

Jedni tomu říkají chaos a nepořádek, jiní kreativní prostředí. Je dokázáno, že člověk dokáže vymyslet lepší projekty a dostane více nápadů na neuspořádaném stole než ve skoro sterilním prostředí. Trocha chaosu ničemu nemůže uškodit. Umělci si to nemůžou vynachválit. V takovém prostředí se jim prostě dobře pracuje a mozek běží na plné obrátky.

Kreativní lidi většinou nepřehlédnete. Jejich zjev je velmi nápadný.

Být sám není nuda

Je domov single muže či ženy nudný? Jak si jej představujete? Můžeme skoro s jistotou říct, že je výstřední extravagantní a jedinečný. Single lidé, tedy ti co žijí sami, se nebojí zakoupit desénový nábytek různých návrhářů. Milují hru světla stínu, a proto třeba najdete v jejich interiéru spoustu světel s různými stínítky či podsvětlenou televizi LED páskami.

Umění v podobě krásných obrazů či dochovaných knižních svazků nejsou žádnou výjimkou.

Jaké barvy milovali vaší rodiče?

A nakonec je dobré si říci, že náklonnost k určitým druhům barev si odnášíme z dětství. Dědíme lásku k určitým typům.

 

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.