🚨🚨🚨Čistíme sklady - velké slevy na veškeré skladové zboží. Neváhejte, akce platí do konce týdne.🚨🚨🚨
Potřebujete poradit? Volejte Po-Pá 08:00 - 12:00   +420 466 566 060
Novinky & zajímavosti

Zdravé židle

Zdravá židle a kvalitní posed zefektivňuje výkon

Žijeme v době, která klade velký důraz na aktivního ducha a tělo. Dbáme na zdravou stravu, víc než tomu bylo kdy dřív. Zkoumáme etikety na obalech potravin, studujeme cizí názvosloví na všech dostupných značkách kosmetiky a hledáme tu 100% přírodní. Chováme se ekologicky, třídíme odpad, neplýtváme jídlem, 3x týdně sportujeme, otužujeme se, zobeme spoustu osvědčených vitamínů a stejně nám není do zpěvu. Čím to může být?

Za posledních 150 let se toho hodně změnilo. Naši předkové trávili většinu dne na nohou. Do práce a z práce pěšky, poté zbytek dne zařídit hromadu činností na zahradě, obstarat hospodářství, pohrát si s dětmi. Dnes trávíme až 60% času dne, kdy bdíme, v poloze sedě. A to není nic přirozeného nejen pro naše pohybové ústrojí, ale ani pro celkovou kondici těla. Víte, že nesprávné posezení má vliv na váš výkon? A to až okolo 30%.

Navíc si tím zaděláváte na další problémy, krom typické bolesti zad, krku a kloubů. Obezita, kardiovaskulární omezení, cukrovka, vysoký cholesterol a v těch nejdramatičtějších případech i smrt.

Škodám je třeba předcházet

Vše se dá odstranit, pokud si k práci i zábavě správně posadíte. Stačí k tomu kvalitní zdravá židle, kterou si nastavíte přesně na váš typ postavy. Každý je unikát. Někdo má delší trup, jiný širší boky. Ta správná podpora vašeho zdraví, dáli se to tak nazvat, by měla toto umožňovat.

Jak si židli nastavit? Kyčle musí být o něco výše než kolena. Nohy se dotýkají podlahy kvůli pevné stabilitě a podpoře. Opěrka zad sahá až po ramena, lokty u těla a předloktí je téměř ve vodorovné poloze. Na počítač hleďte zpříma. Tady ty drobnosti si můžete upravit i během pár minut sami. Lepší zaměstnavatelé vám již dnes nechají místo připravit od odborníků, fyzioterapeutů. A poskytnou vám nejen kvalitní posezení, ale i výškově nastavitelný stůl.

Jak již bylo zmíněno, opěrka zad by měla sahat po ramena, některé mají i přídavnou opěrku hlavy. Ta se hodí, když potřebujete ulevit krční páteři. Moderní kanceláře a pracovní prostory, jsou vybaveny různými vychytávkami, jako např. tato židle Spinelly, která umožňuje dodatečnou oporu vašich zad i při pohybu. 

Při nákupu myslete hlavou

Kancelářský nábytek je potřeba vybírat nejen po designové stránce, ale i po té zdravotní. V práci trávíme 8 hodin denně, a to je spousta času napáchat škody na těle.

Nyní už budete vědět, že máte sedět zpříma nebo ještě lépe v mírném zákonu, s nohama od sebe (nehrajte si na dámu, neprospívá to žílám) a podepřenými rukama v loktech a předloktí. Jedině tak zvládnete všechen ten stres a pracovní povinnosti. A navíc budete více aktivní i ve volném čase.

 

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.