🚨🚨🚨Čistíme sklady - velké slevy na veškeré skladové zboží. Neváhejte, akce platí do konce týdne.🚨🚨🚨
Potřebujete poradit? Volejte Po-Pá 08:00 - 12:00   +420 466 566 060
Tvoříme Primadomov

4 tipy k rozjasnění a zútulnění domova

Domov je místo kde se cítíme v bezpečí, kde je nám příjemně na těle i na duši. Místo kde žijeme, se však nestane automaticky domovem jen proto, že v daném prostoru den co den spíte a jíte. Takové to teplo a útulno si musíte vytvořit.

 

4 tipy k rozjasnění a zútulnění domova

Používejte různé drobné předměty, vneste do interiéru barvy a kousek své osobnosti. Do místa kde žijete, promítněte svůj život. Jen tak se do něj budete vracet s úsměvem na tváři. Důležité jsou detaily a vtipně a rafinovaně využitý prostor. Dekorace do bytu či domu jsou prostě potřeba. Bez nich je vše chladné, studené a bez života.

1. Postavte se za fotoaparát nebo před objektiv

Zkuste si najít dvacet vašich nejoblíbenějších fotografií. Jestli na nich bude vaše rodina, mazlíčci, rodinné auto nebo jen vy, je čistě na vás. Nechte je vyvolat na různě velké formáty. Kupte si k nim pěkné rámečky. Klasika ve stylu hranatých rámů v jedné barvě dodá šmrnc každé fotografii. Najděte volnou zeď a obrázky pověste.

Můžete vytvořit tvar srdce nebo symbol nekonečna. Také je lze zavěsit na hřebík v libovolných řadách. Fantazii se meze nekladou. Každopádně to vytvoří pěkné zákoutí, které přitáhne pozornost nejedné návštěvy. Otevře to prostor k debatě a navíc dodá hřejivý pocit na duši.

2. Využijte přírodu

Fotografie v rámu nejsou jedinou vhodnou dekorací. Narazili jste na procházce lesem na pěkný kus větve? Stačí ji očistit, případně nastříkat. Bude vypadat jako nějaké umělecké dílo. Přitom vás skoro nic nestojí. Dá se pak využít třeba jako věšák na drobnosti, když ji umístíte na zeď. Ve váze zase bude zdobit každý konferenční stůl. Zkuste na ni pověsit látková srdíčka nebo origami ptáčky.

Cokoliv si vedle sebe dáte v dostatečném množství, vytvoří zajímavou skulpturu. Papír, sklo, dřevo, látka i dokonce plast je velmi vhodným materiálem.

3. Svou zálibu v pití proměňte v přednost. Jste milovníci vína? Výborně.

Sesbírejte korky a slepte je k sobě do tvaru srdce. Pořiďte připínáčky a nástěnka je hotová. Korky lze také využít jako věšáčky nebo úchytky. A když je do poloviny rozřežete napůl, získáte jmenovky na skleničky.

4. Práce rukou se cení

Šijete? Už vám vadí ty malé odstřižky látek napadaných pod šicím strojem? Máme jeden nápad. Posbírejte je. Hezky vyperte, vyžehlete a nastříhejte na různě velké kousky. Ty pak postupně upevňujte na podložku ze sololitu. Stejné barvy řaďte k sobě. Vznikne jedinečný obraz vhodný k pověšení jak do vstupní haly, tak i do obývacího pokoje nad sedací soupravu.
Šití je vůbec velmi užitečné. Díky němu lze domov proměnit v originální osobité místo. Nakupte látku a ušijte si povlaky na polštářky, závěsy a ubrus. Vše v jednom designu. Vaše jídelna, pracovna nebo ložnice budou vypadat úchvatně.

Je spousta možností jak vyzdobit byt a zažehnout jeho teplo domova. Zkuste aspoň jeden z našich tipů a uvidíte, že hned bude doma příjemněji a veseleji.

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.